SANSÜRCÜ DIGITURK YİNE YAPACAĞINI YAPTI

Digiturk’te 27 Kasım’dan itibaren yayınlanmaya başlayan, ABD’de yeni sezonun en gözde dizilerinden “How To Get Away With Murder”, -beklendiği üzere- sansürlendi. Dizinin yayınlanan ilk bölümündeki eşcinsel ön sevişme sahnesi, öndeki ve arkadaki diyaloglarıyla kesilerek dizi kuşa döndürüldü. Dizinin akışında önemli bir yer tutan bu sahnenin hoyratça kesilmesinin dizi izleyicilerine yapılan büyük bir saygısızlık olmasının yanı sıra bu, Digiturk’ün ilk vukuatı değil.

Digiturk daha önce de REVENGE dizisindeki gey öpüşme sahnelerini aynı mantıkta budamıştı.

Türkiye’nin en büyük Dijital Tv Platformu Digiturk, paralı TV kanallarında hem izleyicisine para ödetiyor hem de yayınlanan içerikleri sansürlemekten de çekinmiyor. Bu durumda Pay-TV’nin ne anlamı kalıyor?

Bu hareketin mazereti olarak muhtemelen RTÜK kurallarını bahane edecek olan Digiturk’ün dünyadaki tüm paralı kanallar gibi “pay tv” mantığını RTÜK’e kabul ettirecek kadar her ay paralarını aldığı insanların hakkını savunabileceğine inanıyoruz. Aksi durumda, dizileri Digiturk’ten izlemenin hiçbir anlamı olmadığını ve boşu boşuna para ödediğimizi bize defalarca kanıtlamış durumdalar.

How to Get Away Murder’in eşcinsel karakteri Connor’ın maceraları sonraki bölümlerde de devam edeceğinden, Digiturk muhtemelen üyelerine aynı saygısızlığı yapmaya devam edecek.

İşte bu dizinin ilk bölümünden kesilen sahne

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here