SARP YAMAN MERAK EDİLEN GÜZELLİK SIRLARINI YAZDI

GZone Dergi’ye köşe yazılarıyla renk katan Sarp Yaman, Kasım 2017 sayımıza, merak edenler için güzellik sırlarını kaleme aldı.

İşte bu esprili yazı:

Beni yakından tanıyanlar iyi bilir, oldum olası kozmetiğe, estetiğe ve güzellik yolunda atılan her adımla pek bir ilgiliyimdir. Hal böyle olunca, arada sırada kendi çapımda ufak araştırmalar yaparım. Geçen gün yine ‘Google Bey’ ile bu konuda derin bir muhabbete daldık. Ben soruyorum, o cevaplıyor, ben soruyorum, o cevaplıyor…

“Estetikte yeni trendler nedir?” dedim bizimki başladı çarşaf çarşaf sayfaları önüme sermeye. Bir tıkla resmen ağzım bir karış açıldı! Efendim, Japonya ve Güney Kore başta olmak üzere Asya ülkelerindeki vatandaşlar estetiğe ve kozmetiğe pek meraklı. Hatta benden size küçük bir tavsiye, Güney Kore’den bulduğunun hemen hemen her kremi alın ve deneyin. Hele ki salyangoz kremleri bir harika.

Neyse konumuza geri dönelim… Japonya’da son dönemlerde popüler olan bir estetik operasyon var ki duyunca çok şaşıracaksınız. Ne mi bu operasyon? Avuç içi çizgilerini değiştirme! Peki Japonlar niye bunu yaptırmak için sıraya giriyorlar? Çünkü el falınan inananların çok olduğu bu ülkede, avuç içindeki çizgilerini değiştirenler kaderlerini de değiştirebileceklerine inanıyor! Buyrun buradan yakın!

Okuduğum ilginç operasyonlardan bu sadece bir tanesi, daha başka neler var neler… Topuklu ayakkabıları rahat giymek için ayaklarının altına yağ enjekte ettiren kadınlar bile varmış meğer. Bir de poker oyuncuları arasında botox yaptırmak çok popülermiş bu aralar. Malumunuz poker oynarken yüz ifadelerinizden elinizi belli edebilirsiniz. Bunun önüne geçmek için profesyonel oyuncular Poker Face Botox yaptırıyorlarmış ki donmuş mimiklere sahip olsunlar. Eh 24 yaşından beri botox yaptıran bendeniz bu gidişler bir gün poker şampiyonu olur herhalde.

Madem bu kadar estetikten bahsettik, bari ben de güzellik sırlarımı açıklayayım. Buyrun size bebek gibi olmanın yolları 😉

  • Elmacık kemikleri, şakak, çene ve dudaklara düzenli olarak dolgu yaptırıyorum. Bu arada merak edenler varsa doktorum sevgili Mustafa Karataş.
  • Cilt bakımımı aslaaaaa ve asla aksatmıyorum. Hydrafacial ve babyface bakımları bu aralar favori yöntemlerim
  • Evde de cilt bakımı bitmiyor tabii, yıllardır bulması zor ama aramaya değer bir Japon markası olan SK-II ürünlerini kullanıyorum.
  • Vücudum Microson denilen yeni bir sisteme emanet, bununla sıkılaşıyorum.
  • Eh tabii yediğime içtiğime dikkat ediyor ve sporu aksatmıyorum.

Düzenli olarak yaptıklarım bunlar, onun dışında bir kobay misali yeni çıkan her şeyi deniyorum 😉

 

GZONE DERGİ KASIM 2017 SAYISI’nın tamamını aşağıdaki görsele tıklayarak okuyabilirsiniz.