SCRUFF O KELİMENİN PROFİLLERDE KULLANIMINI YASAKLADI

Ünlü eşcinsel uygulaması Scruff, güvenli cinselliği desteklemek amacıyla sistem içindeki profillerde ”Party” kelimesinin kullanımını yasakladığını duyurdu. 

Uygulama yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ”Party” kelimesinin uyuşturucu kullanımı ile cinsel birlikteliği anlatmak için kullanılan bir kod olduğunu düşündüklerini söylediler. güvenli seks için uygulama içerisine yeni kurallar da konacağının sinyallerini verdi.

”Scruff üzerinde birçok kullanıcının yasaklı kelimeleri yazmak için harfleri sayılarla değiştirdiğini biliyoruz. Bu konuda da çalışmalarımız devam edecek. Uygulamamızda hiç bir zaman illegal ve güvensiz yolların promosyonunun yapılmasına izin vermeyeceğiz” açıklamasını yapan Scruff ekibine karşı LGBT aktivisti Patrick Cash BuzzFeed’e verdiği röportajda karşı çıktı. Uygulamanın party kelimesini yasaklamasının insanları nasıl uyuşturucudan uzak tutacağını anlamadığını söyleyen Cash, ”Madem uyuşturucusuz bir LGBT dünyası için böyle bir uygulama getirmişler, o zaman onları rehabilitasyon merkezlerine yardım etmeye çağırıyorum” dedi.