SEÇKİN: YILLARCA İŞİN MUTFAĞINDA BULUNMAK O HAVAYI SOLUMAK ÇOK ÖNEMLİ BİR ARTI!

Sanatçıların ve moda dünyasının yakından tanıdığı bir makyaj sanatçısı olan Seçkin Sunguç, geçtiğimiz günlerde şarkıcılığa ilk adımını “Yokuş” isimli şarkısı ile attı. 

Röportaj: Murat Renay

Türkiye’nin en başarılı make up artist’lerinden birisin. Bu kariyeri nasıl planladın? Kaç yıldır bu işi yapıyorsun?

Epey uzun bir süre, 10 yılı geçti makyaja başlayalı. Bu işe girmeyi planlamadım. Tesadüfler sonunca başladığım bir iş oldu makyaj. Fakat sektörün içine girince bu işi çok sevip zamanla ileriye dönük planlar yapmaya başladım. Çok ünlü bir makyaj markasında make up artisti olarak çalışmaya başladım. Zamanla kendimi geliştirip talep görmeye başladım ve bir süre sonrasında free lance olarak meslek hayatıma devam ettim. Müzik ise çocukluğumdan beri içimde olan bir şeydi. Hep şarkılar yazıp, söylerdim. Hayalimdeki meslek diyebilirim. Fakat çalışma tempom ve yoğunluğumdan dolayı doğru zamanı bekledim. Doğru zaman ve kendimi hazır hissetmemle birlikte müzik serüvenine başladım.

Sence kadınlar makyajda en çok hangi hataları yapıyor? Özellikle ünlülerin yaptığı makyaj hataları nedir sence?

Kadınların makyajda yaptıkları en büyük hatalardan biri ürünü gereğinden fazla kullanmak bence. Tabaka gibi bir fondöten sürmek veya abartılmış allık uygulaması gibi… Daha ince uygulamalarla her zaman daha profesyonel sonuçlar alırsınız. İyi dağıtılmamış ten ve göz makyajı da diğer hatalardan biri bunun için de düzgün fırçalar seçip ürünü homojen bir şekilde dağıtmalılar. Eskiye oranla biraz daha bilinçli buluyorum kadınları en azından o bembeyaz göz altı makyajları azalıyor.

Git gide yüzlerine yakışan doğru makyajı bulacaklardır diye düşünüyorum. Takip ettiğim sanatçıların çoğunun makyajını beğeniyorum.  Ne de olsa bizler gibi profesyonel kişilere emanet ediyorlar kendilerini.

RÖPOTAJIN TAMAMI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “MAYIS 2017 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…