863269c786
selin cigerci

SEDA AKGÜL’DEN SELİN CİĞERCİ’YE CANLI YAYINDA TRANSFOBİK SÖZLER

TV8’de hafta içi sabah kuşağında yayınlanan “Bunu Konuşalım” programının sunucularından Seda Akgül, trans kadın Selin Ciğerci’nin evleniyor olmasını düzeysiz ve transfobik bir dille yorumladı. Bu, Seda Akgül ve programın diğer sunucusu(!) Hakan Ural’ın ilk vukuatı değil.

Magazin haberlerini yorumlayan  “Gel Konuşalım” programının sunucusu Seda Akgül, sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci’nin sevgilisi ile evleneceği bu  haberi yorumlarken “Ama ben bu haberi nasıl vereyim?” diyerek söze başladı ve birbirinden çirkin sözler sarf etti. “Ameliyatla kadın olan Selin Ciğerci bile evleniyorken, ben evlenemiyorum” diyerek Ciğerci’yi aşağılayan ve kadın kimliğinin kendisinden “eksik” olduğunu dile getiren Seda Akgül’ün bu beyanının tamamı aşağıda.

Bu görüntüleri izleyen Selin Ciğerci ise üzüntüsünü paylaştığı videoda dile getirdi. Akgül’ün sözlerine bir hayli içerleyen Ciğerci, “Ne kadar üzücü, kırıcı ve yanlış. Belki beni doğrudan aşağılamıyor ama ne demek istediği o kadar belli ki. Ben sosyal medyada sevilen bir kadınım. Beni anneler seviyor. Benim resimlerime ve videolarıma bakın, böyle bir yorum göremezsiniz. Bana şu an bir sürü avukat mesaj atıyor, hepsi KADIN, “Selin gel bir şeyler yapalım” diyorlar. Umarım bir daha böyle şeyler olmaz. Siz de anne oldun. Bu haberi nasıl yayınlayacağım diyorsanız bu haberleri yapmayın. Belki ileride sizin haberiniz benim önüme gelecek, bakalım ben ne diyeceğim. Bir şeyler yaparken insanları kırmadan yapın” diyerek ağlamaklı şekilde açıklama yaptı.
İşte bu video:

“Gel Konuşalım” programı bundan birkaç ay önce de trans erkek Rüzgar Erkoçlar’ın “Çocuk sahibi olmak istiyorum” açıklamalarının tartışıldığı sırada konuşan Ural, Rüzgar Erkoçlar’ın açıklamaları üzerinden tüm LGBTİ bireyleri hedef alan konuşmalar yapmıştı. Bu haber için tıklayın.

Ayrınca Bakın

seyhan-arman-gzone

SEYHAN ARMAN “EN İYİ KADIN OYUNCU” ÖDÜLÜNE ADAY GÖSTERİLEREK BİR İLKE İMZA ATTI

“Yeni Tiyatro Dergisi 6. Emek ve Başarı Ödülleri” adayları açıklandı. Seyhan Arman, “Küründen Kabare” oyunu ile ...