SEREN SERENGİL ŞAŞIRTMADI: “SÖYLEMEZSEM OLMAZ” MASASINDA TRANSFOBİ

Söylemezsem Olmaz" programının yorumcusu Seren Serengil, daha önceki homofobik yorumlarına bu kez transfobiyi de ekledi ve Selin Ciğerci üzerinden tüm trans görünürlüğü ile ilgili utanç verici cümleler sarf etti.

Beyaz Tv’de yayınlanan “Söylemezsem Olmaz” programının yorumcusu Seren Serengil, daha önceki homofobik yorumlarına bu kez transfobiyi de ekledi ve Selin Ciğerci üzerinden tüm trans görünürlüğü ile ilgili utanç verici cümleler sarf etti.

Selin Ciğerci’nin magazin haberinin yorumlandığı sırada söz alan Seren Serengil, şu sözleri sarf etti.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Biz müslüman bir ülkeyiz. Bu normal değil. Selin Ciğerci’nin babasının bir oğlu oldu yıllar önce. Biz acaba bir televizyoncu olarak doğru mu yapıyoruz arkadaşlar. Bu Selin Ciğerci ile yanında adamı yayınlıyoruz ya bu çok özendirici. Birçok aile var çocukları erkek olarak dünyaya geliyor, Sonra cinsiyet değiştiriyor, Hollanda değiliz. Bu olayı normalleştirirsek tüm aile düzenimiz bozulacak. Çok anormal.

Seren Serengil, yorumları sırasında Selin Ciğerci’nin ailesinin atadığı ismini de ifşa ederken, programın VTR’lerinde Ciğerci’nin cinsiyet geçişi öncesi bir TV programında yayınlanan görüntüleri de defalarca verildi.

Bu fobi ile dolu sözlerin görüntülerini Beyaz Tv “Seren’den Ayakta Alkışlanacak Sözler” (!) başlığıyla verdi: (8.30’dan itibaren)

Editörün Notu: Seren Serengil’e “yanındaki adam” diye bahsettiği kişinin Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre Ciğerci’nin eşi olan Gökhan Çıra olduğunu hatırlatırız.

Seren Serengil bundan birkaç yıl önce de bir eşcinsel işletmeci ile ilgili homofobik beyanlarda bulunmuştu. Haber aşağıda