SEREN SERENGİL’DEN SATIR ARASINDA HOMOFOBİ: BU TİP ADAMLAR HALÜSİNASYON GÖRÜR

Şarkıcı ve sunucu Seren Serengil, sevgilisi Özay Bakır’la ayrılık sebeplerini canlı yayında anlattı. Seren Serengil, Özay Bakır’ın eşcinsel olduğu iddiaları ile ilgili konuşurken, isminin beraber anıldığı işletmecinin cinsel yönelimi üzerinden satır aralarında tüm eşcinsellere saldırmaya çalıştı ancak açıklamaları sırasında sık sık sesi kısıldı. 

Seren Serengil, uzun süredir aşk yaşadığı Özay Bakır’la yolarını ayırmıştı. Ayrılık sonrası birçok internet sitesinde Özay Bakır’ın eşcinsel olduğu ve bu yüzden ikilinin ayrıldığı yönünde haberler çıktı. Seren Serengil çıkan bu çirkin haberlere adeta ateş püskürdü. Duymayan Kalmasın programında sunuculuk yapan Seren Serengil çıkan iddialar karşısında ilk ve son kez konuştu. Zaman zaman gözyaşlarını tutamayan Serengil, ilişkilerinin neden bittiğini anlattı. Serengil, satır aralarında homofobiye varan pek çok söz sarf etti.

Seren Serengil programda, eşcinsellerle ilgili satır aralarında homofobiye varan şu sözleri sarf etti “Konuştukça üzülüyorum, konuşmayınca aklıma gelmiyor ama konuşmak zorundayım çünkü Özay hakkında çok çirkin şeyler yazılıyor. Bunun sebebi de aynı mekanda çalıştığı başka bir adamdır. Özay sahneye çıktığında o adam Özay’a çok yakın davranıyordu. Sarılıp ‘aşkım’ diyordu. Ben Özay’ı uyardım. Çok rahatsız oluyordum. ‘Mekandan ayrıl bu kötü bir izlenim, saçma sapan haberler çıkar’ dedim. ‘Ya sen ayrıl ya da, o ayrılsın’ dedim ama olmadı. Bu yazılıp çizilenler iftira. Özay benim erkek arkadaşımdı. Böyle bir şey olsa ilk ben bilirdim. Ayrılık sebebimiz yine o çalıştığı mekanla ilgili ama bu değil.”

Seren Serengil, uzun açıklamasının satır arasında homofobik açıklamalar da yaptı. İşte o satır araları:

“Bir mekan, kendi sanatçısı için oradaki işletmeci, gey-neyse ne- (Sesi kesiliyor)” 

“Bu adamın aynı mekanda çalıştırılıyor olması kabul edilir gibi değil” 

Bu tip adamlar, halüsinasyon görürler bu tip adamlar aşık olunca biliyorsun” (Eşcinselleri kast ediyor) 

Serengil açıklamaları sırasında Bakır’ın eşcinsel olduğuna dair dedikodular için pek çok kez çirkin tanımlamasını kullandı. “Özay için bu yazılanlar kanıma dokundu” ifadesini de kullandı.