SEX EDUCATION’IN SİYAHİ OYUNCUSU EŞCİNSEL ROLÜ HAKKINDA KONUŞTU

Netflix'in Sex Education dizisinde siyahi bir eşcinseli canlandıran Ncuti Gatwa, "siyahi eşcinsellerin hikayesi sık olarak anlatılmıyor" dedi.

Netflix’in sevilen dizisi Sex Education, İngiltere’deki bir lisenin öğrencilerine seks terapisi uygulayan ergen Otis’in hikayesini anlatıyor. Dizide eşcinsel ergen erkek karakterler dışında bir lezbiyen çift de yer alıyor.

Kısa zamanda büyük ilgi gören dizide başroldeki Otis’in (Asa Butterfield) kankası Eric’i canlandıran Ncuti Gatwa, dizideki rolü hakkında konuştu.

PinkNews’a demeç veren Gatwa, “siyahi bir ergen eşcinselin temsil edildiğini görmek çok heyecan verici. Böyle bir karakterin televizyonda olmasını teşvik etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“Bir azınlığın içindeki azınlık olmak gerçekten çok zor. Bu yüzden bu konuyla ilgili daha çok hikaye anlatılmasını sağlamamız lazım” şeklinde konuşan Gatwa, LGBTİ olmayanların LGBTİ oldukları rolleri canlandırmaları konusunda da “kişinin cinsel yönelimine bakmadan role uygun olup olmadığının değerlendirilmesi lazım” dedi.