SEYHAN ARMAN “EN İYİ KADIN OYUNCU” ÖDÜLÜNE ADAY GÖSTERİLEREK BİR İLKE İMZA ATTI

“Yeni Tiyatro Dergisi 6. Emek ve Başarı Ödülleri” adayları açıklandı. Seyhan Arman, “Küründen Kabare” oyunu ile “En İyi Kadın Oyuncu” kategorisinde yarışmaya hak kazandı. Arman, Türkiye tiyatro tarihinde “En İyi Kadın Oyuncu” kategorisinde aday gösterilen ilk trans kadın oldu. 

“Küründen Kabare”, tiyatro oyunu ile ayakta alkışlanan sinema ve tiyatro oyuncusu Seyhan Arman, bu yıl 6. sı düzenlenecek olan Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödüllerine “En İyi Kadın Oyuncu” kategorisine aday oldu.

16 Nisan Pazartesi günü Gayrettepe KATS Sahne’de düzenlenen bir toplantı ile açıklanan adaylığı için Seyhan Arman şunları söyledi; “Tiyatro dünyasından ödül almak veya aday olmak elbette önemli benim açımdan. Aslında bu yıl ödülün en büyüğünü seyirciden aldım ve hayatımdaki en iyi tiyatro sezonumu geçirdim. Ayrıca bu adaylığın hem ben, hem de tiyatro camiamız açısından bazı ilkleri barındırıyor olması da sevindirici. Sinemada örneğini artık görebildiğimiz bu tutumun tiyatro dünyamıza da yansımış olması bir basamak daha ilerlediğimizi gösteriyor. Bu cesareti gösteren Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri jürisine sonsuz saygılarımı sunuyorum; teşekkür ederim”

Tıklayın ÖZEL RÖPORTAJ: SEYHAN ARMAN “KÜRÜNDEN KABARE”Yİ ANLATIYOR

Yeni Tiyatro Dergisi 6. Emek ve Başarı Ödülleri’ni kazananlar, 30 Nisan 2018 Pazartesi, Ödüller Gecesi’nde açıklanacak.

Hayatın her alanında dayatılanlara karşı kendi yazıp oynadığı tek kişilik tiyatro oyunu “Küründen Kabare”, seyirci tarafından yoğun ilgi ile karşılanmaya ve sahnelenmeye devam ediyor. Melisa İclal Yamanarda’nın yönettiği, sinema ve tiyatro oyuncusu Seyhan Arman’ın kendi yazıp oynadığı, çok ses getiren tek kişilik tiyatro oyunu “Küründen Kabare’’nin dramaturgluğunu Sinem Özlek, oyunun dekor ve kostüm tasarımını Aslı Ersüzer ve ışık tasarımını ise Cem Yılmazer yapıyor.