ŞİMDİ “BİZ EŞİTTİR HEPİMİZ” DEMENİN TAM ZAMANI! #bizeşittirhepimiz

GZone, özgürlüklerine önem veren herkesin hiçbir ayrım gözetmeden eşitlik çağrısı yapması gerektiğinin tam zamanı olduğunu vurguluyor: Şimdi BİZ EŞİTTİR HEPİMİZ demenin tam zamanı!

#BİZEŞİTTİRHEPİMİZ : BİZ ÖZGÜRSEK SEN DE ÖZGÜRSÜN, YANİ HEPİMİZ ÖZGÜRÜZ

NE ANLAMA GELİYOR?

BİZ EŞİTTİR HEPİMİZ herkesin eşit haklara sahip olduğunun altını çizen, cinsel yönelim, cinsel kimlik fark etmeden herkesin birbirinin özgürlüklerini desteklediği barışçıl bir harekettir.

LGBTİ+’lar başta olmak üzere kendi hakları için mücadele eden herkes, aslında herkesin yaşam hakkı ve ifade özgürlüğü için mücadele etmektedir. 

Bu program, tüm medeni ülkelerdeki “LGBTQ+ Allies (LGBTi+ Destekçileri)”örneklerini model alan bir programdır.

TEK DERDİMİZ EŞİTLENMEK 

İltimas ya da özel muamele görmek istemiyoruz. Herkesin sahip olması gereken özgürlüklere sahip olmak istiyoruz.Kimsenin anlayışını, kimsenin hoşgörüsünü istemiyoruz. Bizi aranıza kabul etmenizi, lütuf gösterip bize “hak vermenizi” istemiyoruz. Biz zaten bu toplumun içindeyiz ve herkesle aynı haklara sahibiz.

Özetle; her bireyin bir diğeriyle eşit olduğu bir toplum hayal ediyoruz. 

ŞİMDİ TAM ZAMANI! BUGÜN BİZE, YARIN SANA

Bizler senin gözünde marjinal, öteki ya da bir şeylerin heveslisi, deneyimlere açık veya maceraperest olabiliriz. Ancak bunların hiçbiri değiliz.

Bugün bizim en temel haklarımızdan mahrum olmamız seni ilgilendirmiyor olabilir ancak yarın kendinin de herhangi bir sebepten “öteki” olduğunu görmemek için herkesin hakkını kendininki gibi savunmalısın. 

NE YAPABİLİRSİN?

Bize vereceğin destekle, LGBTİ+’ların sadece bir azınlık değil, aslında aynı toplumun içinde yer alan, o toplumun bir parçası olduğunu, sizleri takip eden, sizi örnek alan ve değer veren herkese bizi görünür kılabilirsin. #bizeşittirhepimiz

YAKINDA SÜRPRİZLERLE GELİYORUZ

Yakında sürprizlerle seninleyiz. Bu süreçte bizi #bizeşittirhepimiz etiketi ile desteklemeyi unutma! Şimdiden teşekkürler 🙂

Merak edenler için; Kreatif Direktör ENDER DİRİL’in tasarladığı logomuzun anlamı: