SIMS GAY KARAKTERLERİYLE GERİ DÖNDÜ

 

Sims daha eğlenceli ve daha gelişmiş olarak geri döndü.

Çıktığı günlerde oyun dünyasında çığır açan The SIMS, serinin 4. oyunu ile raflarda yerini aldı. Electronic Arts’ın dağıtımını üstlendiği , sanal ortamda gerçek bir hayatı, sadece sizin istediğiniz gibi yönlendirebileceğiniz The SIMS, artık çevrimiçi olarak da oynanabilirliğe sahip. Böylece açtığınız hesap üzerinden kendinize dünyanın dört bir yanından arkadaşlar edinebilir, onlarla partiler verebilir, eğlenceler düzenleyebilir yada evde oturup yemek yerken dünyayı tartışabilirsiniz.

The Sims4 serinin diğer oyunlarına göre görselliği daha da arttırılmış olarak karşımıza çıkıyor.  Oyuna kendi Sim’inizi yaparak başlıyorsunuz. Saçından kaşına, makyajından karın kaslarına kadar herşeyi bir bir ayarlayabileceğiniz detaylı bir yelpaze sunulmuş size. Karakterinize isim ve özelliklerini de yükledikten sonra sıra geliyor kendi evinizi kurmaya. İster oyunun size sunduğu hazır şablonları kullanabilir yada tamamen kendi hayal dünyanızı kullanarak rüya evinizi oluşturabilirsiniz.  Saatinden buzdolabına kadar sınırsız bir katalog sizleri bekliyor. Artık Sim’leriniz ekranda yalnız değil. Ekrandan uzaklaştığınız zaman yakınınızdaki komşularınızı görebilir, koşuya çıkabilir yada alışveriş merkezine gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra size gezinmenize olanak tanıyan büyük bir harita da düşünülmüş. Aynı gerçek bir şehirde olması gereken ne varsa bu oyunda da düşünülmüş durumda. The Sims 4, sizleri saatlerce ekran karşısına bağlayabilecek nitelikte kaliteli bir oyun olmuş. Üstelik The Sims’te erkek karakterlerin başka bir erkek karakterden hoşlanması da mümkün.

The Sims 4, Türkiye’de 120 TL lik fiyatı ile raflarda yerini alırken dijital kopya olarak Türkiye Distribitörleri kendi sitesi üzerinden indirmeye açmış durumda.

Oyunun sistem gereksinimleri ise en az 2 GB ram ve 512 MB ekran kartı oyunu sorunsuz oynamanıza yetiyor.