SİNAN AKÇIL MÜZİK ELEŞTİRMENİ NAİM DİLMENER’İ SOSYAL LİNÇ İÇİN HEDEF GÖSTERİYOR

Besteci ve söz yazarı Sinan Akçıl, müzik eleştirmeni Naim Dilmener’in onunla ilgili yazdığı satırlara olan öfkesini “vatan, bayrak” sözleriyle sosyal linçe dönüştürmeye çalıştı. Akçıl, son paylaşımında da Dilmener’i hayranlarına hedef göstermekle tehdit etti.

Müzik eleştirmeni Naim Dilmener, geçtiğimiz Cumartesi günü Hürriyet’teki köşesinde Sinan Akçıl’ın son çalışmasını eleştirdi.  Dilmener, yazısında Akçıl’ın şarkıcılığı ile alakalı şu satırları yazdı:

Sinan Akçıl’ı hiçbir şey, hiç kimse şarkı söylemekten vazgeçiremiyor. Bu konuda ısrarlı. Ne eleştirmenler, ne müzikseverlerin itirazı ne de sosyal medya üstünden yapılan iğnelemeler, hatta kafa bulmalar işe yaradı.

Fena olmayan bir müzisyen, orta halli bir şarkı yazarıyken cebine koyduğu kredilerin hepsini bu uğurda sıfırladı. Stüdyoda oturup çalışma/çabalama yetmedi ona. Kamera ve ışık istiyor. Ona bakılsın, seyredilsin istiyor. Olabilir tabii, neden istemesin? Bunu düşünmek, böyle olmasını istemek herkesin hakkı. Ama bir şartla: Buna uygun yetenekleriniz ya da özellikleriniz olması lazım. 
Sinan Akçıl’da ses yok. Ya da var da, şarkı söylemeye yetmeyecek kadar zayıf. Böyle bir sesle konuşabilir, sohbet edebilir, haberleşebilir, iletişim kurabilir ama şarkı söyleyemezsiniz. Tabiat bu; vermemiş işte. Şarkı söylemek için yeterli sesin bahşedildiği insan sayısı zaten çok değildir. İyi söylerler, kötü söylerler ayrı ama böyle bir yetenekle dünyaya gelmişler buna niyetlenebilir, bunu deneyebilirler. Akçıl’da durum tam tersi.

Bu yazıya bir hayli öfkelenen Akçıl, yaptığı paylaşımda Naim Dilmener’i hakaret dolu sözlerle andı ve konuyla ilgisi olmamasına rağmen Dilmener’in “vatan ve bayrak” sevgisi olmadığını iddia etti. Akçıl yaptığı paylaşımda şu satırlara yer verdi.

Bu adamcağıza bir kez daha iyice bakın arkadaşlar,karşımda müzik konuşmaya “haddi”olmayan,piyanoda notaların bile yerini bilmeyen,zamanında bana ve bazı dostlarıma arkamızda “DJ” lik yapmak icin yalvarmış olan ayrıca Ajda Pekkan a bile sürekli dil uzatmaya kalkan @ajdapekkan ,bir garip adamcağız.
gecen sene de yazmıstık ben ve birkac şarkıcı arkadasım,ama durmuyor,sene olmus 2020 ve neredeyse,benim verdiklerimi geçtim,sadece “kendi söylediğim şarkılar” “Yarım Milyar”dinleme&izleme yi geçmiş,hala o şarkıyı söylemesin,digeri şarkı yazmasın,ayaklarında sözde “entellektuel”takılma çabalarında,insan,vatan,hatta “bayrak”??sevgisi olmadığını hissettiğim bir kişilik bu naim @renemlid .
fan gücümü kullanmayı sevmiyorum böyle durumlarda bilen bilir ama bu hala dersini almamıs maalesef, yine de bosverin kendi mutsuzlugunda ve “yeteneksizliğinde”yasamaya devam etsin.biz beraber bu tip yaratıklardan habersiz ve çok güzeliz.

Bu adamcağıza bir kez daha iyice bakın arkadaşlar,karşımda müzik konuşmaya “haddi”olmayan,piyanoda notaların bile yerini bilmeyen,zamanında bana ve bazı dostlarıma arkamızda “DJ” lik yapmak icin yalvarmış olan ayrıca Ajda Pekkan a bile sürekli dil uzatmaya kalkan @ajdapekkan ,bir garip adamcağız. gecen sene de yazmıstık ben ve birkac şarkıcı arkadasım,ama durmuyor,sene olmus 2020 ve neredeyse,benim verdiklerimi geçtim,sadece “kendi söylediğim şarkılar” “Yarım Milyar”dinleme&izleme yi geçmiş,hala o şarkıyı söylemesin,digeri şarkı yazmasın,ayaklarında sözde “entellektuel”takılma çabalarında,insan,vatan,hatta “bayrak”🇹🇷sevgisi olmadığını hissettiğim bir kişilik bu naim @renemlid . fan gücümü kullanmayı sevmiyorum böyle durumlarda bilen bilir ama bu hala dersini almamıs maalesef,yine de bosverin kendi mutsuzlugunda ve “yeteneksizliğinde”yasamaya devam etsin.biz beraber bu tip yaratıklardan habersiz ve çok güzeliz @renemlid @samsundemir @ozdenbora @tulayozcelik

A post shared by Sinan Akçıl🇹🇷 (@sinanakcil) on

Sinan Akçıl’ın paylaşımına esprili bir şekilde yanıt veren Dilmener, “sizi kırmamak için sesiniz var mı diyeyim Sinan Akçıl” diyerek bu atışmaya cevap verdi.

Sinan Akçıl’ın öfkesi yükselerek devam etti. Akçıl en son bugün Naim Dilmener’i  linç için hedef gösteren, “canım sıkılırsa fena can sıkarım” diyen tehditkar bir paylaşım daha yaptı. Dilmener, bu paylaşım üzerine Sinan Akçıl’dan korktuğunu belirtti.