SİYAHİ TRANS RAPÇİ LINN DA QUEBRADA VE KUİR SAHNELERİN ÖNEMLİ İSİMLERİ 11 EKİM DE RED BULL İLE BALLROOM NIGHT’TA

Ballroom Night 11 Ekim gecesi Moda Sahnesi’nde Red Bull Music Festival İstanbul kapsamında Vogue kültürünün parıltılı ve göz kamaştıran bir suretiyle karşılaşacağız. Gökkuşağının tüm renklerinin yer bulduğu Ballroom Night, performans sanatçılarını, drag queen’leri, dansçıları ve DJ’leri sahnede olacak. Hem İstanbul’dan hem dünyanın farklı kentlerinden özel isimlerin ağırlanacağı gecede sağlam ve “havalı” adımlarla turlanacak bir “cat walk” ile karşı karşıya olacağız.

Cake Mosque
Lyzza

Sınır tanımayan bu gecenin yıldızlarla dolu kadrosu ise Avrupa deneysel kulüp sahnesini ele geçiren Hollanda ikametli DJ Lyzza; kuir ortamların aranan DJ’i olarak anılsa da bu kez bizzat kendi sesiyle sahnede olacak olan Q-BraMelis Tezkan ile Okan Urun’dan kurulu sanat kolektifi biriken ve onlara bu şovda eşlik edecek yıldız tozundan yaratılmış olması muhtemel bir dansçı, İstanbul gecelerinin en özgür anlarına ev sahipliği yapan Dudakların Cengi; gibi isimlerden oluşuyor. Tüm bu isimlere ek olarak voguing kültürünün en prestijli isimlerinden Willi Ninja’nın ayak izlerini takip eden House of Ninja ekibinden çok özel dansçılar da bizimle olacak.

Sao Paulo favelasından çıkan siyahi bir transseksüel olan rap sanatçısı Linn da Quebrada, her bakımdan sıradışı. Ülkesinde ve Güney Amerika’da LGBTİ toplumunun önderi konumunda. Linn da Quebrada, Rolling Stones’un Brezilya edisyonuna da kapak oldu.