SOFI TUKKER: ŞARKI SÖZLERİMİZİN BAZEN, BİLEREK HİÇBİR MANTIK İÇERMEMESİNE…

Gzone Dergi Temmuz sayısının konuklarından biri ”Drinkee” isimli şarkılarıyla ülkemizde de oldukça popüler olan New Yorklu müzik grubu Sofi Tukker!

RÖPORTAJ: MURAT RENAY

İşte bu röportajdan öne çıkan başlıklar:

Sophie Hawley Weld ve Tucker Halpern’i haha yakından tanıyabilir miyiz? “Sofi Tukker” olmadan önce müzik ve müzik dışı nasıl bir kariyeriniz vardı?

Sophie: Ben Uluslararası Sorun Çözme ile ilgileniyordum ve yoga öğretmeniydim. Tucker ise profesyonel bir basketbol oyuncusu olma yolunda ilerliyordu. O kadar ayrı dünyalardaydık ki aynı üniversitede olduğumuz 4 sene boyunca yollarımız hiç kesişmedi.

Tucker: Sonuna kadar ilgimizi müziğe yönlendirdik aslında. Sağlığımla ilgili sorunlar yaşayınca spor hayatımdaki tüm enerjimi Dj olmaya harcadım. Sophie de bir caz üçlüsünde bossanova şarkılar söylüyordu. Brezilya’ya taşınmak için hazırlık yapıyordu ancak ben onu SOFI TUKKER’ı oluşturmak için ikna ettim.

Nasıl bir araya gelip Sofi Tukker’ı oluşturdunuz? İkili olmanızın hikayesini anlatır mısınız?

Sophie’nin söz yazdığı ve Tucker’ın da altyapıyı oluşturduğu bir dönem geçirdik. Aynı odada kalana kadar başından sonuna bir sürecin parçası olmayı başardığımızda ise kendimize has işbirliğinden ortaya çıkan o “sound” oluşmuştu bile.

RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “TEMMUZ 2016” SAYISINI

AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

IMG_0177

1 YORUM

Comments are closed.