SON MODA: HIPSTERLIK

Son yıllarda bir hipster olma modasıdır gidiyor. Peki nedir bu hipster?

Entellektüel beğenileri olan, moda ve sanatın her alanıyla iç içe olmaya çalışan, 1940’lar da ortaya çıkmış bir nevi alt kültür hareketidir. Hipster bir yaşam tarzi olduğu gibi, bu yaşam tarzını benimseyen kişilerin ortak giyim tarzları sebebiyle bir moda trendi haline geldi.Son zamanlarda iyice su yüzüne çıktı ve sokak modasında baskın hale geldi.

PEKI HIPSTER NASIL OLUNUR?

Cevap çok uzakta değil, aşağıda ki maddelerde.

 1-Kemik çerçeve gözlük

 Gözlüğü takmak için, gözlerinizin bozuk olmasına gerek yok. Bir kolye, bir küpe gibi düşünün gözlüğüde.

 2- Renkli pantolon

 Yaz aylarında her yer cıvıl cıvıl, rengarenk zaten. Pantolonlarımız renkli olmuş çok mu?

3- Pantolon askısı

 Klasik kemer modelleri yerine iyi bir alternatif pantolon askısıları. Kıyafetinize uygun düz ve desenli modellerini kullanabilirsiniz. Ayrıca dikey çizgisi sebebiyle, uzun görünmekte mümkün.

4- Papyon

 Papyon, klasik takımlardan çıkıp, günlük yaşamımıza yerleşti. Karşımıza değişik malzemelerden yapılan modeller de çıkabilir. Denemekten korkmayalım.

5- Jean gömlek

 Bir jean pantolonla, jean gömleğin kombinlenmesi sizi sıkıcı yapar. Bu yüzden farklı tip ve renklerdeki skinny jeanslerle tamamlarsanız, kombinimizi tadından yenmez. Bir de gömleğinizi sonuna kadar iliklemeyi unutmayın.

 6- Sakal ve bıyık

 Osmanlıyı konu edinen dizi ve filmlerden sonra moda dünyasını ele geçiren sakal ve bıyık modası aldı başını gitti. Herkeste sakallar maşallah. Yüzünüze yakışacak farklı modeler de deneyin.

 7- Aksesuar

 Bileklikler, yüzükler, kolyeler, kol saatleri… Tarzınıza uygun modellerle hipster modasına ayak uydurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here