SPOD, LGBTİ’LER İÇİN TELEFONLA DANIŞMA HATTI AÇIYOR

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), Nisan’da LGBTİ’ler için telefonla danışma hattı açıyor.

Cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, cinsel sağlık ve üreme sağlığı hakkında doğru ve güvenilir bilgiye ulaştırmayı amaçlayan hat için çalışacak gönüllüler aranıyor.

Gazete Karınca’da yer alan habere göre bir grup aktivist, akademisyen ve öğrencinin bir araya gelerek kurduğu sosyal politika temelli bir LGBT hakları derneği olan SPoD’un açacağı cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim odaklı sorular için doğru ve güvenilir bilgiyi aktaracak olan danışma hattı, gönüllüleriyle birlikte hizmet verecek.

Proje; LGBTİ’lerin sosyal, psikolojik, hukuki sorunlarını azaltmayı amaçlıyor.

SPoD danışma hattı, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim tabanlı şiddet ve ayrımcılık, cinsiyet geçiş süreci, HIV ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, açılma, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim odaklı sorunlar, ruh sağlığı, LGBTİ’lere hizmet veren kurumlar ile ilgili bilgi verecek.

Telefon hattı haftaiçleri saat 13.00-20.00 arasında çalışacak ve gönüllü ekibi SPoD’un Şişli’deki ofisinde çalışacak.

Danışma Hattı Gönüllüleri danışma hattını arayan LGBTİ’lere bilgilendirme yapmak, verilen hizmetin bilgilerini sisteme girmek, gerektiğinde e-posta yoluyla bilgilendirme yapmakla görevli olacak.

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :