SPOTIFY’DAN ONUR AYI’NA ÖZEL LİSTE: RENGARENK

Müzik dinleme platformu Spotify, LGBTİ+ Onur Ayı görünürlüğü için, Türkiye'den kuir sanatçılarında yer aldığı "Rengarenk" isimli çalma listesini yayınladı.

Müzik dinleme platformu Spotify, LGBTİ+ Onur Ayı görünürlüğü için çeşitli temalarda playlistler yayınladı. Türkiye için geçen sene olduğu gibi bu sene de “Rengarenk” adıyla paylaşılan listenin kapak fotoğrafında son günlerde “Dökünce Gül Dikenlerini” şarkısıyla dinlediğimiz Hakan Kalgıdım yer alıyor.

Playlist “Aşkın ve dansın her hali” açıklamasıyla bizi karşılıyor.

50 şarkılık çalma listesinde Türkiye’den Hakan Kalgıdım’dan “Dökünce Gül Dikenlerini”, Kerimcan Durmaz’ın “Peşimde”, Gülşen ve Edis’in “Nirvana”, Kerem’in “Bak”, Nuri Harun Ateş’in “Normal”, Melike Şahin ve Ah! Cosmos’un “Ukde”, Burakbey’in “pürhayal”, Kalben’in “Bende Kal”, Mabel Matiz’in “A Canım” ve Nova Norda’nın “Bataklık” parçalarını görmek mümkün.

Yıllar içinde lubunya kültüründe yer bulan Madonna’nın “Vogue”, Elthon John ve Years & Years’ın “It’s A Sin”, Cher’in “Believe” ve Lady Gaga’nın “Born This Way” gibi parçalarıyla birlikte Lil Nas X’in “Montero” (Call Me by Your Name), Dua Lipa’nın “Physical” ve Lizzo’nun “Juice” parçalarını da listede görebilirsiniz.

Spotify’ın 2021 “Rengarenk” playlistine buradan ulaşabilirsiniz.

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :