STEVE GRAND: 6 YIL ÖNCESİNE DAYANAN ÇIPLAK FOTOĞRAFLARIMI ARTIK YAYINLAMAYIN

Kickstarter ile hayatımıza giren eşcinsel müzisyen Steve Grand’in geçtiğimiz gün Instagram’da paylaştığı mayolu fotoğrafı hakkında çıkan tartışma dinmek bilmiyor. Mayolu fotoğraflarının yanı sıra, Grand’in geçmişte giydiği, ya da giymediği mayolu fotoğraflarını paylaşan eşcinsel haber sitesi Queerty’ye özel olarak sitem dolu bir mektup yazdı.

Sevgili Queerty,

Internet sitenize reyting almak amacıyla her bulduğunuz çıplak fotoğrafımı haber yapmanızı anlıyorum ancak son bir yıl içerisinde çektirdiğim binlerce giyinik fotoğrafım varken, altı yıl öncesine dayanan fotoğraflarımı bugün çekilmiş gibi paylaşmanıza anlam veremiyorum. Çıplaklığa karşı değilim, çıplaklığın da her zaman hayatımda yeri var, ancak hakkımda çıkan her haberde meme uçlarımı görmekten ben de sıkıldım.

Eşcinsel medyanın her fırsatta çıplaklığı ön plana çıkarmasını da, LGBT dünyasına uzak olan insanların bizi yanlış tanımasına sebep olduğunu düşünüyorum. Zaten bizi bölmek, güçsüzleştirmek isteyen ve nefret eden bir toplum olduğunu, bizlerin de bu gibi hareketlerle onlara fırsat verdiğini düşünüyorum.

Birçok heteroseksüel sanatçı da benim kadar çıplak poz vermesine rağmen sizler tarafından benim kadar aşağılanmadığını da söylemek istiyorum. Ne istersem onu giyebilme özgürlüğüne sahibim, ancak beni aşağılamak ve hakaret etmek size düşmez. Yıllardır ulaşmak istediğim bir hedefin yolunda ilerliyorum ve bunu olabildiğince etik yolla yapıyorum, sırf eşcinsel olmam size beni ahlaksız göstermek için yeterliyse, bir LGBT portalı olarak siz nesiniz?

Mektubun tamamını sansürlemeden yayınlayan Queerty, Steve Grand’ın kendileri üzerinden gündem yaratıp, tercihleri yüzünden zedelenen imajını düzeltme kaygısı yaşadığını düşünüyor.