SUADİYE: BİZ SANAT YAPIYORUZ, İÇİMİZDE KÖTÜ DUYGULAR OLMAMALI

Türkiye’nin eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone,  Şubat 2016 sayısını Türkiye Pop Tarihinin en önemli ikonlarından ve ozanlarından birine ayırdı: Aysel Gürel

Türkçe Pop müzik dünyasına bomba gibi düşen SUADİYE, GZone’un Şubat 2016 sayısına konuk oldu ve onunla ilgili merak edilenleri açıkladı.

İşte Mert Bell’in yaptığı bu röportajdan dikkat çeken başlıklar:

Oldukça gençsiniz ve bu son çalışmanızda sizinle yaşıt bir şarkıyı (“Cesaretim Yok”) söylüyorsunuz. Üstelik şarkı, Şehrazat gibi çalışmalarında çok titiz bir söz yazarı/besteciye ait. Bu sizi korkutmadı mı? Şehrazat ve İskender Paydaş gibi iki ustayla çalışmak nasıl bir deneyimdi?

Evet benimle yaşıt bir şarkı bu benim için çok daha özel yapıyor şarkıyı.. Şehrazat Hanım’la tanışmaya evine gideceğim zaman çok heyecanlanmıştım. Ona turkuaz rengi bir çiçek götürmüştüm. Çok beğenmişti. Odasının  birinin tamamen turkuaz rengi olduğunu görünce çok şaşırdım. “Suadiye, nerden bildin en sevdiğim renk olduğunu?” demişti. O zamandan bu yana birbirimizi çok seviyoruz. Tabii ki bir yandan çok korkuttu beni, ne de olsa Türkiye’nin en önemli ve değerli bestecilerinden kendisi. Şarkıyı stüdyoda Özge Fışkın yönetiminde okudum. Aranjeyi çok sevdiğim her zaman çalışmak istediğim İskender Paydaş yaptı. İlk buluşmamız İskender Paydaş’ın Bodrum’daki stüdyosu oldu. Şarkıyı canlı olarak ilk kez orada okudum piyano eşliğinde. Menajerim ve ben şarkının ruhunu o an hissettik ve çok güzel olacağını anlamıştık. Şarkıda çalınan o canlı enstrümanlar ise şarkıyı çok farklı boyuta getirdi.

Bu şarkının ardından yeni bir albüm gelecek mi? Suadiye’nin müzik piyasasında kalıcı olmak için aklında ne gibi planlar, hayaller var?

Planlarım her çıkardığım albümün diğerinden daha çok başarılı olması.  Şarkılarım hayallerime giden yolun basamakları olması.

İyi şarkı söyleyen, dans da edebilen güzel bir kadınsınız. LGBT hayranlar biriktirmeniz fazlasıyla muhtemel. Siz onlar hakkında neler düşünüyorsunuz. Özellikle kendi yaşıtınız LGBT’lere vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Şuan biz 90’lı yıllarda doğanların en güzel çağları hala çocukluğumuzun en ufak ayrıntısını bile hatırlayabildiğimiz, sanki zamanı durdursak çocukluğumuza geri dönebileceğimizi hissettiğimiz zamanlar. Öncelikle çok teşekkürler. Sizlerin, okuyucularınızın kalbini ve sevgisini kazandıysam ne mutlu bana. LGBT’lere söylemek istediğim; içinizden geldiği gibi hareket edin ve hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Hayatta en önemlisi ve değerlisi, iyi bir insan olmaktır. Sizleri çok seviyorum.

BU RÖPORTAJIN TAMAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “ŞUBAT 2016” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDAN ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

(Şubat 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Click To Read”e ya da alttaki kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)

aysel gurel subat 2016 kapak

gzone indir ikon
google

apstore
(Şubat 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Read Now” a ya da dergi kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)