SÜLEYMAN SOYLU’DAN LGBTİ KARŞITI SÖZLER

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirirken LGBTİ+'yi kötücül gösterdi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sultangazi’de Siirt Vakfı ve İkizbağlar Köyü Derneği programına katıldı.

Soylu konuşmasının bir yerinde şu cümlelere imza attı ve PKK ile LGBTİ+’yi ilişkilendirmeye çalışan, temelsiz açıklamalarda bulundu. İşte bu sözler:

“Bugün bir tehdit, tehlike görüyorum. Doğu ve güneydoğuyu huzura, sükuna kavuşturan Türkiye’de, eğer İstanbul’da başka bir işin başlangıcı olursa bunun vebalini ödeyemeyiz. Bana ‘Senin İstanbul’da ne işin var?’ diye soracağına, birileriyle iş birliği yapmaktan vazgeçsinler. Benim İstanbul’da ne işim var biliyor musunuz? İstanbul’a, Ekrem İmamoğlu üzerinden PKK’nın sızma girişimini görüyor ve bunu engellemek için de 1 aydır gece gündüz İstanbul’daki bütün hemşehrilerimize bunu anlatmaya çalışıyorum. İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığına geldiğinde ilk yaptığı işlerden birisi ne biliyor musunuz? Belediyenin logosunu, LGBT’nin logosuna döndürmek. Kimlerle karşı karşıya olduğumuzu, memleketimizi nereye götürmek istediklerini, nasıl bir sürece doğru yöneltmek istediklerini anlatmak için bunları ifade ediyorum.”