SZIGET FESTİVALİ BAŞLIYOR, İŞTE FESTİVAL KONUKLARI İÇİN ÖZEL REHBER

Özgürlük adası Sziget Festivali yarın 8 Ağustos’ta başlıyor. 15 Ağustos’a kadar sürecek festivale gidecekler aşağıdaki detaylı rehbere mutlaka göz atmalı.

Budapeşte’de geçireceğiniz muhteşem bir haftaya hazırlanmak için Sziget pasaportunda yer alan bilgilerin birkaçını sizinle paylaşmak istedik! Festivale giriş, müzik, sahne, etkinlik, tiyatro ve atölye programları, Sziget haritası ve çok daha fazlası için okumaya başlayın!

Sziget’e giriş ve kayıt
Biletini önceden satın alan Szitizen’ler almış oldukları biletin çıktısı veya telefonda bulunan bilet PDF’i ile festival girişindeki bilet noktasına gidebilirler. Adaya girişlerde kullanacakları kişisel bilekliklerini almak için yapacakları tek şey, geçerli bir kimlik veya pasaportlarını bilet noktalarında yetkiliye göstermektedir. Geçerli kimlik/pasaportu gösterdikten sonra kişisel RFID çipli bilekliklerini almak için hazır olacaklar!

Sziget’te ödeme
Bu yıl Sziget Festivali’ne yepyeni bir ödeme şekli geldi! Alışık olduğunuz FestiPay kartları artık Sziget bilekliğinizin içinde yer alıyor. Sziget bileklikleriniz RFID çiple donatıldı ve bundan böyle bilekliğinize yüklediğiniz bakiye ile Sziget’te temassız ödeme yapabileceksiniz. Bilekliğinize bakiyeyi ister festival alanındaki FestiPay noktalarından nakit veya kart ile yükleyebilir veya festival öncesinde ve sırasında AppStore/PlayStore’dan indireceğiniz Sziget uygulamasından online olarak banka kartınız ile yükleme yapabilirsiniz. Unutmayın, Sziget’te nakit para geçmiyor, yalnızca Sziget bilekliğinizdeki ödeme sistemi veya temassız Mastercard’ınız ile ödeme yapabilirsiniz. Yanınızda HUF getirmeyi de unutmayın! 😉


Sziget Festival alanı ile ilgili yararlı bilgiler

İnternet: Adamızda birkaç Wİ-Fİ bağlantı noktası bulunmaktadır, böylece arkadaşlarınız ve ailenizden uzak kalmayacaksınız!

Valiz bırakma alanı: Bagajınızı veya çantalarınızı valiz bırakma alanlarına bırakabilirsiniz. Bırakılan valizlerin sorumluluğu size aittir.

Şarj noktaları: Elektronik eşyalarınızı şarj noktalarında şarj edebilirsiniz.

ATM: Festival alanında bankamatik bulunmaktadır fakat para çekmeden önce festivaldeki ödeme sistemlerine mutlaka göz atın! Sziget’in temassız ödeme sistemini unutmayın.

Kayıp eşya noktası: Eğer bir eşyanızı kaybettiyseniz veya birisinin kaybetmiş olduğunu düşündüğünüz bir eşya bulduysanız, Sziget Şehir Merkezindeki Kayıp Eşya Noktasına gidebilir veya +36 20 330 9332numarasını arayabilirsiniz.

Döviz: Eğer Forint satın almanız gerekirse, adada bulunan döviz bürolarından Forint alabilirsiniz.

İlkyardım: İlkyardım görevlileri sürekli olarak alanı dolaşıyor olacaklar, herhangi bir ihtiyacınızda iletişime geçmekten çekinmeyin! Aynı zamanda alanda 24 saat açık bir eczane bulunmaktadır. Yanınızda taşıdığınız ilaçların depolanması gerekiyor ise İlkyardım çadırından yardım isteyebilirsiniz.

Erişilebilir Sziget: Engelli Szitizen’lerimizin Sziget’i engelsiz deneyimlemeleri için elimizden geleni yapıyoruz! Szitizen’lerimizin mutlu bir festival geçirmeleri adına birçok farklı hizmet sunulmaktadır.

SZIGET FESTİVALİ’NE HAZIRLIK REHBERİ’ni okumak için tıklayın. 

 

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :