863269c786
My-King-Johnson

TANIŞTIRALIM: LİSELER ARASI AMERİKAN FUTBOL LİGİNİN İLK AÇIK EŞCİNSELİ

ABD vatandaşı My-King Johnson, tarihin ilk liseler arası Amerikan Futbol liginde açılan eşcinsel sporcusu olarak tarihe geçti. 

Henüz 17 yaşında olan ve eğitimine Arizona Üniversitesi’nde devam edeceği kesinleşen My-King Johnson, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla hem yeni okulunu, hem de 12 yaşından beri ailesine eşcinsel olarak açık olduğunu paylaştı. ”Yalnızca futbol oynamak isteyen bir eşcinselim” sözleriyle yaptığı paylaşım sonrasında tarihe geçen genç, yakın çevresi tarafından destekle karşılandı.

Paylaşımı sonrasında Out Sports’a konuşan genç sporcu, ”Anneme 12 yaşımdayken bir marketten eşcinsel olduğumu açıkladım. Bunun hayatımın bir dönüm noktası olacağını bilmiyordum. Annem cinsel yönelimimim ne olursa olsun beni sevdiğini ve bunun kendisinin hislerinde bir değişikliğe sebep olmadığını ve olamayacağını söyledi. Aynı davranışı spor ve üniversite dünyamızdan da bekliyorum. Ben sadece futbol oynamayı ve hemcinslerini seven bir gencim.” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

Gordon-Thomson

DYNASTY DİZİSİNİN YILDIZI 72 YAŞINDA EŞCİNSEL OLARAK AÇILDI

1980’li yılların başarılı dizisi Dynasty oyuncularından Gordon Thomson, 72 yaşında eşcinsel olarak açıldı.  Dizide kötü karakter Adam ...