TARİHİN TOZLU SAYFALARINDAN GÜNÜMÜZE ZENNELİK

Türkiye’nin en büyük eşcinsel yaşam ve kültür dergisi GZone’un Ekim 2015 sayısının kapağında Türkiye’nin en güzel kadınlarından biri ve efsane model Deniz Akkaya var.

Son günlerin en arzu edilen erkek mankeni Cenay Türksever eşiliğinde Jülide Güngör’ün objektifine, bize özel verdiği cesur pozlarla çok konuşulacak olan Deniz Akkaya, GZone’a özel hayatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Gzone Dergi Ekim 2015 sayısının bir diğer önemli dosyalarından biri de, editörlerimizden Deniz Su Tiffany’nin kaleme aldığı TARİHİN TOZLU SAYFALARINDAN GÜNÜMÜZE ZENNELİK!

Zenne, eski -geleneksel göçebe tarzı yaşam süren Türkler’in zamanında- düğünlerde ve şenliklerde kadın kıyafetiyle dans eden erkeklere verilen addır. Orta oyunlarında kadın kılığına giren erkeklere de zenne dendiği gibi aynı zamanda Karagöz-Hacivat gibi gölge oyunlarındaki kadınlara da zenne denmiştir. Zenne kelimesini bir dilbilimci edasıyla kısaca incelersek Farsça’dan geldiğini ve Türkçe anlamlarının kadın, kadın kılığında erkek ve “kadın eşyaları” olduğunu buluruz. Peki, neden Türk düğünlerinde Zenneler oynarmış?

ZENNELİKLE İLGİLİ BİLMEDİĞİNİZ HER ŞEY GZONE DERGİ EKİM 2015 SAYISINDA!

GZONE DERGİ’NİN DENİZ’İN ELLİ TONU-EKİM 2015 SAYISINI AŞAĞIDAKİ BUTONLAR ARACILIĞI İLE ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ..

12119318_10153976001999523_1218294164_o

gzone indir ikon

google

apstore