TEKNİK DİREKTÖRDEN RAKİP TAKIMIN HOMOFOBİK HOCASINA AYAR

Bir dönem Türkiye’de Galatasaray’ı da çalıştıran Inter teknik direktörü Roberto Mancini, rakip takım teknik direktörünün eşcinsel demesine, “Gurur duyardım” yanıtını verdi.

İtalyan futbol takımı Inter, dün akşam İtalya Kupası’nda Napoli’yi 2-0 yenerken, karşılaşma sonrası Mancini ile Napoli’nin hocası Maurizio Sarri’nin kavgası maçın önüne geçti.

Gergin geçen karşılaşmada, Ljajic’in golünden hemen önce Sarri’yle yaşadığı ağız dalaşını basın toplantısında anlatan Mancini, “Kendisi tam bir ırkçı ve ayrımcı. Bana saldırdı, ırkçı ifadeler kullanmaktan çekinmedi. Bana ‘eşcinsel‘ dedi. Futbolda bu gibi adamlara yer olmamalı.”

Tüm yaşananları 4’üncü hakemin de gördüğünü ama bir şey yapmadığını söyleyen Mancini, “Eğer eşcinsel olsaydım bununla gurur duyardım” ifadesini de kullandı.

SARRİ DAHA ÖNCE DE AYNI ŞEKİLDE GÜNDEME GELDİ
Bu olay Sarri’nin geçmişteki homofobik sözlerini akıllara getirdi. DHA Roma muhabiri Esma Çakır’ın haberine göre, teknik adam daha önce, “Futbol eşcinsellere göre bir oyun değil. İtalya’da futbol erkek oyunudur. Daha fazla hakem düdüğü duymak isterseniz İngiliz futbolunu izlersiniz. Nitekim orada eşcinsel maç oynuyor” sözlerini sarf etmiş ve bu yüzden İtalya Futbol Federasyonu’ndan ceza almıştı.

Kaynak: Sol haber Portalı