TINDER’A 40 FARKLI CİNSEL YÖNELİM SEÇENEĞİ EKLENDİ

Tinder, yürürlüğe soktuğu yeni özellikle, cinsiyet seçimlerine 40’a yakın cinsel yönelimi de ekleyerek, özellikle LGBT bireylerin çöpçatanlık yapmasını kolaylaştırdığını açıkladı. 

Geçtiğimiz aylarda bir trans kadının sistemden atılması ile transfobik ilan edilen Tinder, bu durumu düzenlemek için yepyeni bir özellik hazırladı. Cinsiyet seçim menüsüne eklenen transseksüel erkek, transseksüel kadın, Transmasculine, Two-Spirit, Neutrois, Non-Binary ve benzeri yönelimleri ile LGBT dostu bir uygulama olmanın son noktasına ulaştı.  Projeye danışmanlık yapan Andrea James isimli trans aktivistin, basın toplantısında yaptığı konuşmayla tanıtılan bu yeni özellik için, ”Özellikle trans bireyler LGBT bireyler arasında duygusal ilişkiler kurmakta en zorlanan gruptalar. ”Bu yeni özelliği ile Tinder, uzun zamandır gey dünyasında popüler olan ”internet üzerinden tanışma” konusunu resmi olarak trans bireylerin hayatlarına da getiriyor.” sözleriyle Tinder’ın trans dünyasında hediye ettiği bu yeni özelliğin önemini anlattı.

Bu yeni özelliğiyle ilgili yeni bir reklam filmi hazırlayan Tinder’a, bu reklam filminde Laith Ashley, Bradley Miller ve Ashlee Preston gibi isimler destek verdi…