TRANS GAZETECİ MICHELLE DEMISHEVICH: BASKILAR YÜZÜNDEN TÜRKİYE’DEN GÖÇMEK ZORUNDA KALDIM

Uzun yıllarını trans aktivizmine vermiş, Türkiye'de yaşadığı psikolojik ve fiziksel şiddet yüzünden Almanya'ya iltica etmek zorunda kalan trans gazeteci Michelle Demishevich GZone'un konuğu idi.

GZone’un hayatın her alanından trans öznelerle trans aktivizmini konuşacağı, Türkiye’de ve dünyada trans olmayı irdeleyeceği Trans Görünürlük Günleri, 28 Eylül-01 Ekim arasında 3 gün boyunca GZone sosyal medya hesaplarında yer alıyor.

29 Eylül Salı günü yayınlanan programımızda, çok uzun yıllarını trans aktivizmine vermiş, Türkiye’de yaşadığı psikolojik ve fiziksel şiddet yüzünden Almanya’ya iltica etmek zorunda kalan trans gazeteci Michelle Demishevich konuğumuz oldu. Michelle, Türkiye’de yaşadıklarını, trans aktivizmini, sürgündeki bir gazeteci olmayı ve gelecek planlarını anlattı.

Michelle’in trans kadın olduğu için yaşadığı şiddeti anlattığı bölümler bu programın en can alıcı kısmını oluşturdu. Gördüğü baskılar sonucu Türkiye’den iltica etme serüvenini anlatan Michelle, Almanya’daki yeni hayatını anlatırken Türkiye’deki dava arkadaşlarından görmediği desteğe de değindi.

Bu yayını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Haber Fotoğrafı: jermann.com – Telif Hakkı: Stefan Jermann