TÜM DETAYLARIYLA 2019 SZIGET FESTİVALİ

SZIGET FESTİVALİ NEDİR?

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’nin özgürlük adası Obudai’de yapılan ilk Sziget Festivali 1993 yılında küçük bir toplantı olarak organize edildi ve o günden itibaren Avrupa’nın en büyük müzik festivallerinden biri haline geldi. Her yıl Szitizen’lerin dinlemesi için en büyük isimleri getirmeye çalışıyor ve 1000 üzeri şova 60 sahneye 7 gün boyunca ev sahipliği yapıyor.

Sziget’e Brezilya veya Yeni Zelanda gibi uzak ülkelerden de gelen 100’den fazla farklı ülkeden Szitizen’ler var. Kültürlerin bu barışcıl toplaşmasının ortak amacı, müzik, kutlama ve eğlence. Tam da ”Özgürlük Adası”nın amacı.

Müzik Sziget’in önemli bir parçasıyken sanatta aynı şekilde önemli bir parçası. Sirk, tiyatro, müze alanı ve çok daha fazlasını barındıran bir çok sanatsal mekan bulunmakta. Dünyanın bir çok yerinden gelen sanatçı ve performansçılar yeteneklerini göstermek için buraya geliyor. Szitizen ve sanatçıların beraber çalışıp unutulmaz sanat eserleri yaratabilmeleri için de opsiyonlar bulunmakta.

İşte tüm detaylarıyla 7-13 Ağustos 2019’da Budapeşte’nin özgürlük adası Obudai’de yapılacak ve GZone’un da özel bir partiyle içinde yer alarak Türkiye LGBTİ+’lerini temsil edeceği SZIGET FESTİVALİ

Bu festivale en avantajlı fiyatlarla bilet almak için tıklayın

(İlgili sayfaya ulaşmak için koyu renkteki yazılara tıklayın):

SZIGET 2019’A KATILACAĞI KESİNLEŞEN BOMBA İSİMLER

GZONE “prideORIENTAL” PARTİSİYLE SZIGET FESTİVALİNDE OLACAK

ELEKTRONİK MÜZİK TUTKUNLARI İÇİN SZIGET’TE BİR VAHA: SAMSUNG COLOSSEUM ARENA

2019 SZIGET FESTİVALİ’NE GİDERKEN NE GÖTÜRMELİ, NE GÖTÜRMEMELİ?

İŞTE 2019 SZIGET FESTİVALİ’NDEKİ KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Bu festivale en avantajlı fiyatlarla bilet almak içintıklayın