863269c786
terapi

TÜM TARİHÇESİYLE EŞCİNSEL TERAPİ ŞARLATANLIĞI

Yaşam yazarımız Cİhangir Öz, pek göze batmasa da, eşcinsellerin en büyük kabuslarından biri olan “tedavi edilme” amaçlı eşcinsel terapi şarlatanlığının merak edilen yönlerini GZone Dergi Ekim 2016 sayısına yazdı.

İşte bu yazının giriş bölümü:

“Yıl olmuş 2016 halen neyin onarım terapisi?” dediğinizi duyar gibi oluyorum.  Tarihin bu döneminde halen bizlerin bu tür saldırılara, fobi temelli ayrımcılıklara ve sapkın, hasta ruhlu, günahkar, anormal, zavallı, öteki, mahlukat, kafir, sevgisiz gibi gibi gibi onlarca hakarete uğraması gerçekten rasyonel insan aklının alabileceği bir şey değil. Fakat yaşadığımız her an türlü kılıktan türlü kılığa giren nefreti her gün her birimiz deneyimliyoruz.

Onca yıllık varoluş mücadelemiz sayesinde bizler bugün ilerinin turnusol kağıdı haline geldik. Gelişmiş demokrasilerde heteroseksüel olmayan bireylere yaklaşım artık belirleyici unsurlardan biri durumunda. Dünyanın ikiden ibaret olmadığını ve aşkın heterolara özgü bir üreme faaliyeti olamayacağını varlığımızla dimalara kazımaya devam ediyoruz.

O kadar çok ortak yönümüz var ki bu coğrafyada, o kadar çok ortak anımız… Gökkuşağının renkleri gibi rengarenk huylarımız. Sevmeyi, sevişmeyi, arzuyu iyi bilenlerdeniz. Madiliğimizden beslenen gullümümüz yeşertmeye devam ediyor dünyayı ve birbirimizi en iyi yine biz anlarız. Her birimizin hem bir o kadar farklı hem de bir o kadar aynı açılma hikayeleri var. Hepimizin dolabı ayrı renkte ama hepimiz bir biçimde çıktık o dolaplardan. Tam çıktığımız anda da heteronormativeyle göğüs göğüse geldik. İkiliğin sınırlarını darmaduman etmeye başlamıştık artık. Dünya güzeli bir ablamızın dediği gibi, savaşmaya zorlandık hepimiz; sevişmek istememize rağmen. Varlığımızı var etmek için, her an tüm egemen olanla savaşa tutuştuk. Dolaptan çıktığımız anda “ahlakın ve namusun yılmaz bekçileri” türlü argümanlarla, türlü araç ve yöntemle bizleri yok saymak ve yok etmek için sıraya dizildi.

BU ÖZEL YAZININ TAMAMINI GZONE DERGİ’NİN “EKİM 2016 ” SAYISINDAN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

 

Ayrınca Bakın

arda-erel-gzone

“KENDİNE İYİ BAK” DİYEREK SÖZLERİYLE ŞİFA DAĞITIYOR: ARDA EREL ÖZEL RÖPORTAJ

GZone Dergi’nin Mayıs 2018 konuklarından biri de, geçtiğimiz günlerde yeni kitabı “Kendine İyi Bak”ı yayınlayan ...