TUNUSLU SİYASİ: İSLAM FARKLI CİNSEL YÖNELİMLERE SAYGI DUYACAKTIR

Tunus’ta cumhurbaşkanlığı seçimine katılmayan En Nahda Hareketinin lideri Raşid El-Gannuşi, eşcinseller hakkında ilginç bir öneriyi gündeme getirdi..

Tunus’ta Nahda Hareketinin Lideri Gannuşi, eşcinsellerle ilgili gündem yaratacak bir teklif ortaya attı. Gannuşi, eşcinsellerin yaşam haklarının yasal hale getirilmesi gerektiğini, İslam’ın da cinsel yönelimlere saygı duyacağı yorumunda bulundu.

IslahHaber’in jaridet-almachriq.blogspot.com sitesine dayandırdığı habere göre; Tunuslu siyasetçi, düşünür ve En Nahda Hareketi lideri olan yazarın açıklamasının devamında Eşcinsellerin cinsel ilişkilerinin yasal hale getirilmesi talep edilirken İslam’ın da onların cinsel yönelimlerine saygı duyacağını açıkladı.

Daha öncede buna benzer bir açıklama yapan Gannuşi bir röportajında, tüm Semavi dinlerin eşcinsellige karşı olduğunu dolayısıyla kendisinin de onaylamadığını ancak bunun özel hayatı ilgilendiren bir konu olduğu için kanunun (devletin) karışmaması gerektiğini herkesin hesabını yaratıcısı huzurunda vereceğini açıklamıştı.

Yaptığı konuşma sonrası çok tepkiler alacağı belirtilen Gannuşi’nin ‘Medeniyet Yolumuz’, ‘Batı ve Biz’, ‘Filistin Sorunu Yol Ayırımında’, ‘Kuran ile Müslümanların Gerçeği Arasında Kadın’ ve ‘İslam Devletinde Yurttaşlık Hakları’ gibi kitapları bulunuyor.

KAYNAK: www.timeturk.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here