TÜRKİYE DİNLEYİCİSİNİN 2016’DA SPOTIFY’DA EN ÇOK DİNLEDİĞİ İKİ İSİM SIA VE SILA OLDU

Ünlü müzik dinleme platformu Spotify’ın Türkiye verilerine göre, ülkemizden en çok dinlenen isim Sia oldu. Sia’yı, en çok dinlenen Türk şarkıcı olarak Sıla takip ediyor. 

Spotify’ın kendi platformuna ait verileri açıklarken 2016’da tüm dünya üzerinde en çok dinlenen şarkıcı olarak Drake’i açıkladığını duyurmuştuk. Bu verilere göre, 2016’da dünyanın en çok dinlenen şarkısı ve albümü Drake’ten geldi. Bu da Drake’e “Yılın en çok dinlenen sanatçısı” unvanını getirdi. Rihanna ise dünyanın en çok dinlenen kadın sanatçısı olmayı 2016’da da sürdürdü. Yılın en çok müzik dinlenen günü ise 11 Kasım 2016 oldu.

Spotify Türkiye’de yaşayan kullanıcılarının 2016’daki tercihlerine ilişkin verileri de paylaştı. Sia, geride bırakmak üzere olduğumuz yılda Türkiye’de Spotify üzerinden en çok dinlenen sanatçı oldu.

Sia’yı sırasıyla Rihanna, Sıla, Coldplay ve Drake takip ediyor. 2014’te Yeni Ay albümünün rüzgarıyla Spotify’da en çok dinlenen Türk sanatçı olan Sıla, 2016’da da bu başarıyı bir kez daha tekrarladı.

spotify