TÜRKİYE’DE BİR TRANS KADIN DAHA CANINA KIYDI

Boğaziçi Köprüsü’ne bir otomobille gelen 23 yaşındaki Mehtap Zengin isimli trans kadın, polisin ikna çabalarına rağmen çıktığı korkuluktan atlayarak hayatına son verdi.

Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu yakasına gidiş yönüne iki gün önce saat 03.30 sıralarında özel otomobille gelen Mehtap Zengin, hızla araçtan inip, korkuluklara çıktı. Diğer sürücüler durumu polise haber verdi. Köprü Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri gelerek Zengin’i intihardan vazgeçirmek için ikna çabalarına başladı. Bu sırada Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi ekipleri de denizde hazır bulundu.Ancak tüm çabalar sonuçsuz kaldı ve genç kadın denize atladı. Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi tarafından kısa sürede kadının cesedine ulaşıldı. Ortaköy Meydanı’na çıkartılan kadının üzerinden kimlik çıkmadı. Ceset, Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

İNTİHAR VİDEOSU ORTAYA ÇIKTI

23 yaşında olduğunu söyleyen Zengin, videoda kendisini intihara sürükleyen nedenleri şu sözlerle açıkladıktan sonra köprüden atlıyor:

“Birçok insan benim arkadaşım değilmiş. Herkesi vicdanı ile baş başa bırakıyorum. Ben artık yapamıyorum, bunu öğrendim. Herkesin istediği gibi istediği şeyi yapıyorum. 24 yaşımda hayatımı sonlandırıyorum. Yapamadım, çünkü insanlar bana izin vermedi. Çalışamadım, bir şeyler yapmak istedim ama yapamadım… Herkesi Allah ile baş başa bırakıyorum ve şu an Boğaziçi Köprüsü’ne doğru gidiyorum. Yarın gazetelerin 3., 4., veya 1. sayfalarında benim adımı duyacaksınız. Hepinizi öpüyorum Allah’a emanet olsun”

KÖPEĞİNİ ANNESİNE EMANET ETTİ

Annesinden, küçük köpeğine sahip çıkmasını da isteyen  Zengin, “Tek isteğim, anne benim evde küçük bir köpeğim var. Onu senin alacağını ve çok iyi bakacağını biliyorum. Anne onu sana emanet ediyorum. Ona her baktığında sadece beni hatırla ve onu kimseye verme. O tuvaletini eve yapmıyor. Ona kızma, hiçbir şekilde hiçbir şey yapmıyor. Benim günahıma giren, vebalimi alan insanları Allah’a havale ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı .

İŞTE O VİDEO:

http://www.youtube.com/watch?v=hlVuQjEUlk8

Kaynak: HaberTürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here