TÜRKİYELİ ŞARKICI BURÇAK, AMSTERDAM PRIDE’TA SAHNE ALACAK

Pride ayına özel olarak yayınladığı teklisi “Divas On The Dance Floor” ile özellikle Hollanda basınından büyük ilgi gören, Türkiyeli şarkıcı Burçak, 28 Temmuz’da gerçekleşecek Amsterdam Pride Park açılış sahnesinde performans sergileyecek.

Hollanda’da yaşayan Burçak, 28 Temmuz’dan sonra yine aynı Pride etkinlikleri çerçevesinde, 4 Ağustos’ta Dam Square ana sahnede yer alacak olan Burçak, “Türkiyeli bir şarkıcı olarak tüm renkleri ve mutlu olma hakkımızı kutladığımız bu şarkıyla çok gurur duyuyorum, Hollanda basınının hikayemizi bu ilgiyle paylaşması çok umut verici. Çok renkliyiz ama karanlık hep ensemizde, böyle bir baskı ortamında bir kişiye bile ilham ve cesaret olabildiysek ne mutlu. Kendimizi ve tüm güzellikleri kutlamaktan korkmadığımız, aşkla dans ettiğimiz özgürlük ve tutku dolu bir dünya DOTDF, bu dünyada saklanmıyoruz, aşığız, mutlu ve bağımsızız. Bu yüzden, herkesi bizimle bu dünyada özgürce dans etmeye davet ediyoruz, bir yaz şarkısı kaygısıyla değil.” sözleriyle çıkıştan sonraki sürecini anlattı.

Verdiği röportajlarda eşcinsel olarak açılan Burçak, Hollanda ana akım basınında, Linda Nieuws, Telegraaf, AD / Algemeen Dagblad, Tubantia ve Amsterdam FM gibi mecralara konuk oldu.

Burçak’ı Eylül ayına kadar yoğun bir röportaj ve konser takvimi bekliyor.

İşte Burçak’ın son şarkısı:

Spotify

YouTube