TÜRKİYE’NİN BİLİNEN İLK EŞCİNSEL SERİ KATİLİ: ÇUMRA CANAVARI

GZone Dergi yaşam yazarlarından Cihangir Öz, Mayıs 2017 dergimiz için ağızları açıkta bırakacak bir öyküyü, TÜRKİYE’NİN BİLİNEN İLK EŞCİNSEL SERİ KATİLİ: ÇUMRA CANAVARI‘nı kaleme aldı.

İşte bu ilginç yazının giriş kısmı:

Konya’nın Çumra ilçesinde, tam olarak bilinmeyen bir sebepten, ötürü ailesi tarafından terkedilmiş, beş vakit namazında, hali-tavrı garip bir adam yaşardı. Kasabanın kenar mahallesindeki kerpiç ve sazdan ibaret evine kasabalılardan kimse uğramazdı

1966 yılının son günlerinde Çumra’da bir adam kayboldu. Muharrem Özkay adındaki bu yaşlı köylü, bütün aramalara rağmen bulunamıyordu. Bir gün Polis Komiseri, küçük bir şüphe üzerine, Abdullah Aksoy adlı, garip tavırlı, otuz beş yaşlarındaki bu adamı karakola çağırdı. Kısa bir süre sonra da, kayıp köylünün toprağa gömülü cesedi, bu adamın evinden çıkarıldı. Bundan sonra olaylar çorap söküğü gibi birbirini izledi ve Abdullah’ın daha önce oturduğu bir başka evden dört ceset daha çıktı. Bunlar, muhtelif tarihlerde kaybolmuş, yaş ortalamaları 55’in üstünde olan köylülerdi.

Olay, Türkiye’de bir bomba gibi patladı. Günlük gazeteler, bölük-pörçük haberlerle meseleyi kamuoyuna duyurmaya çalıştılar. Olayın çeşitli cepheleri vardı ve sadist bir homoseksüel olduğu belirtilen Abdullah Aksoy’un, bu cinayetleri ne sebeple işlediği hususu yeteri kadar aydınlanamamıştı.

BU ÖZEL YAZIYA ERİŞMEK GZONE DERGİ’NİN “MAYIS 2017 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILAR ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…