TWITTER TROL HESAPLARI AVLIYOR

Twitter’da tanımadığını birini, isimsiz bir hesaptan trollemiş, ya da hakaret etmişseniz, yandınız. 

Geçtiğimiz aylarda Twitter kullanıcılarının, sosyal ağ devine yazdıkları binlerce şikayet mektubuna sessiz kalmayan Twitter, yeni bir uygulamayla hakaret eden ve/veya trolleyen hesapları avlayabileceği yeni bir uygulama başlattı. Yeni uygulamaya göre Twitter kullanıcıları, hesaplarından engellemiş oldukları bir profili, kişiyi hedef almaya devam etmesi durumunda şikayet etme olasılığı tanıyor.

Gelen şikayetlere göre profili incelemeye alacak olan Twitter, aynı zamanda şikayet edilen hesapların paylaşımlarını arama özelliğinden men edeceğini açıkladı. Bu durumda Twitter üzerinden size nefret, ayrımcılık veya tehdit içerikli paylaşımlar yapan hesapların görünürlüğünü azaltmak da sosyal devinin kullanıcılarının eline geçti.

Yeni güncellemesiyle başka güvenlik özellikleri de getiren sosyal medya devi, dilediğiniz bir hesabı tamamen sessize almayı da sağlıyor. Bu durumda, takip etmekten çıkmanıza gerek kalmadan, bir profilin sizi etiketlediği bir gönderinin bile sayfanıza düşmesini engelleyen Twitter, her türlü nefrete karşı sistemlerini geliştirme sözü veriyor.