UMUT AKYÜREK’İN HOMOFOBİK YORUMUNA SUÇ DUYURUSU

Şarkıcı Onur Akay, LGBTİ gönüllülerinin Umut Akyürek hakkında suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu.

Hollanda ile Türkiye arasında yaşanan krize çok sayıda ünlü sosyal medya hesaplarından tepki göstermişti. Türk sanat müziği sanatçısı Umut Akyürek de, sosyal medya hesabından Lüksemburg Başbakanı’nın yaptığı eşcinsel evliliğe göndermede bulunmuştu. Sosyal medyada tepki alan Umut Akyürek’in, çok sayıda kişi tarafından savcılığa şikayet edildiği öğrenildi.

 

 

TUTANAKLAR ONUR AKAY’A GÖNDERİLDİ!

Türk sanat müziğinin ünlü sanatçısı Onur Akay meslektaşı Umut Akyürek hakkında yapılan suç duyurusu tutanaklarını, Facebook adresinden paylaştı. Akay, “Umut Akyürek’le ilgili çok sayıda kişi savcılığa şikâyette bulunmuş ve tutanakları bana atıyorlar! Gönüllü olarak LGBTİ derneğine katkılarda bulunan ve sosyal medyada Alim Atlı ismini kullanan bir aktivist arkadaşımız, Pembe Hayat Derneği avukatı Rıza Yalçın Koçak aracılığı ile, arkadaşım ve meslektaşım Umut Akyürek’ten şikâyetçi oldu. Geçtiğimiz yıllarda benimle de bir televizyon programına konuk olan, TV programcısı Turgut Ayaydın’da Umut’tan şikâyetçi oldu. Umut, o paylaşımında modernlik ve medeniyetten bahsetmişti… Oysa, Lüksemburg Başbakanı, “Yaşayacak tek hayatım var, onu da saklamak istemiyorum” demişti.” ifadelerini kullandı.

 

 

AKYÜREK’İN O PAYLAŞIMI:

Akyürek, ikilinin fotoğrafına yazdığı, “Bu iki yağuşuklu Lüksemburg’un çağdaş, moderen, batılı (batıl) başbakanı ve müstakbel eşleri. Bunların modernlik medeniyet anlayışları bu işte. Yaradana fıtrata ne kadar ters düşerlerse, kendi dinlerinden olmayanların hakkına hukukuna ne kadar tecavüz ederlerse o kadar çağdaş o kadar aristokrat oluyorlar. O yüzden biraz kazısanız sahte demokrasilerinin de yaldızları dökülüverir. Batasıca batı medeniyetsizliği… Şimdi konuyu kimse farklı yerlere çekmeye çalışmasın. Burada eşcinselliği tartışmıyoruz bana ne kim ne yapıyorsa yapsın amma bu sapıklığın zirve ülkesi Hollanda kalkıp da bize insan haklarından demokrasiden özgürlükten falan söz etmesin. O kadar medeniler canlarım köpekle evlilik bile serbest!Kişisel görüşümü merak ediyorsanız; Benim sevdiim bildiğim pek çok eşcinsel arkadaşım var hangimizin yok ki. Transseksuel evlilik olabilir yani pembe cüzdan sahibi olmuş kişi tabi ki erkekle evlenebilir. Zaten bunun önünde yasal bir engel yok. Ama şu resmi iki erkeğin evliliğini asla onaylamıyorum. Kimse darılmasın kusura bakmasın” notuyla dikkatleri üzerine çekmişti.

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :