ÜNLÜ OYUNCUDAN İTİRAF: ANNEM EŞCİNSEL OLDUĞUMU ÖĞRENDİĞİNDE BENİ ÖLDÜRMEK İSTEDİ

Ünlü eşcinsel yetişkin filmi oyuncusu Colby Keller, hazırladığı Podcast yayınlarla da tanınan, Younger dizisinin biseksüel yıldızı Nico Tortorella’nın konuğu oldu. İkili sohbetleri arasında Keller’ın ailesine eşcinsel oluşunu anlatmasıyla duygusal anlar yaşadı. 

15 yaşındayken ailesine eşcinsel olduğunu açıklamak zorunda kaldığını anlatan Keller, ”Dört erkek kardeşin en genci olarak, 15 yaşımdayken bir kutu içinde az sayıda olan eşcinsel içerikli yetişkin dergi koleksiyonum vardı. Bir gün bu kutunun kaybolduğunu farkettim ve ertesi gün annem ve babam, okul sonrasında benimle bir konuşma yapmaları gerektiğini söyledi. Gerçekten ne yapacağımı şaşırmıştım.” diyerek yaşadığı zor durumu anlatmaya başladı.

”Babam gözleri dolu bir şekilde beni rahatlatmak için elinden geleni yapıyordu. Durumun onun için ne kadar zor olduğunu farkediyordum, aslında benim eşcinsel olmama çok üzüldüğünü ama benim mutluluğumu düşündüğü için, kendimi kötü hissetmemem için elinden geleni yapmıştı. Ancak annemin tepkisi babam kadar naif değildi. Annem tutucu bir Hristiyan aileden gelen, bizi bu normlarda yetiştirmeye çalışan bir ev kadınıydı.” sözleriyle ailesine açılışını anlatan Keller gözyaşlarını tutamayarak, ”Annem bana İncil’den bazı bölümler okumaya kalkınca, babam olaya el atarak bunu yapamayacağını söyledi. Bunun üzerine annem sinirlenerek, bana döndü ve ‘Keşke bir silahım olsaydı, şuracıkta seni öldürüp bu utançtan kurtulmak istiyorum’ dedi. Bildiğim tek bir şey varsa babamla annemin ilişkisi o günden sonra asla eskisi gibi olmadı.” cümleleriyle yaşadıklarını özetledi.

Bu hikayeyi dinleyen Tortorella ise, çok duygulandığını söyleyerek Keller’a gözyaşlarıyla eşlik etti. Bu olaydan sonra annesine asla ”Anne” demediğini söyleyen Keller ise, bu hikayeyi anlatmasının asıl sebebinin, neredeyse her gün kendisiyle benzer olaylar yaşayan LGBT gençler olduğuna yordu. ”Bizler her ne olursa olsun bir yol bulmaya komutlanmış yaratıklarız, hayatın size her zaman yeni bir yol çizecektir. Yeter ki korkmayın ve o yolda ilerlemeye karar verin.” sözleriyle genç LGBT bireylerin yaşadıkları zorluklara değinen ünlü oyuncu, bu konuda elinden geleni yapmaya hazır olduğunu söyledi.