VIMEO, HOMOFOBİK EŞCİNSEL TERAPİ KANALINI KAPATTI

Hristiyan televizyon firmasının Vimeo üzerinde açtığı, sözde eşcinsel tedavi videoları barındıran kanal sosyal video ağı tarafından kapatıldı. 

ABD’de hristiyan TV kanallarına hazırladıkları yapımlarla tanınan Pure Passion Media isimli film şirketi tarafından geçtiğimiz haftalarda oluşturulan, birçok ülkede yasa dışı kabul edilen sözde eşcinsel tedaviyi sanal ortama taşıyan Vimeo kanalı, sosyal ağ tarafından kapatıldı. Geçtiğimiz Aralık ayında faaliyete geçen kanala birçok kez uyarı yaptıklarını söyleyen Vimeo yetkilileri, kanalın şiddet ve ayrımcılık barındırması sebebiyle kapatıldığını duyururken, Pure Passion Media’nın bu uyarıları görmezden geldiğini açıkladılar.

 

 

Kanalın kapatılmasının medyada yankı uyandırması üzerine açıklama yapan Pure Passion Media, ”Medya şirketimiz ödüllere layık görülmüş inanç yayınları yayınlayan bir yere sahiptir, inançlara karşı gelenlerin propagandalarına alet olmayacağız” açıklamasıyla homofobi yaymaya devam etti. Konuya Vimeo’ya tebrik mesajları yağdırarak katkıda bulunan LGBT aktivistleri ise, Pure Passion Media’nın YouTube üzerinde halen aktif olan ve yasaklanması gereken videolar yayınlayan bir kanalı olduğunu ve YouTube’a da bu videoları şikayet etmek üzerine örgütlendiler.

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :