863269c786
gigi-vogue-arabia

VOGUE ARABIA’NIN KAPAĞINDA GIGI HADID

Dünyaca ünlü moda dergisi Vogue’un Arapça edisyonu bu ay piyasaya sürülüyor. Derginin ilk kapak ismi ise Arap asıllı ünlü model Gigi Hadid.

Vogue’un Arap edisyonu Vogue Arabia, Orta Doğu’nun stil ikonu olarak gösterilen Suudi Arabistan Prensesi Deena Aljuhani Abdülaziz’in yayın yönetmenliğinde piyasaya çıkıyor.  İngilizce ve Arapça yayınlanacak derginin ilk kapağında ise Gigi Hadid yer alıyor.

 

 

Instagram hesabında, “Yarı Filistinli biri olarak, Arapça Vogue’un ilk kapağında yer almak benim için dünyalara bedel” sözlerini kullanan ünlü model Gigi Hadid, “Vogue’un uluslararası edisyonlarının çıkması moda dünyası için farklı kültürleri paylaşmak ve birleşmek için çok önemli” yorumunda bulundu. Kapak fotoğrafları beğenilse de, bazı Instagram takipçileri derginin kapağında Arap modellerin yer alması gerektiğini savundu.  Gigi Hadid, Arap kökenlerine sahip. Annesi Hollanda doğumlu bir Amerikalı olan modelin babası ise Filistin kökenli bir Amerikalı.

 

Arapça Vogue, ünlü derginin farklı dilde hazırlanan 22. edisyonu.   Derginin genel yayın yönetmeni Abdulaziz, web sitesinden yayınladığı mesajda,” Arap dünyası, moda dünyasında yer almayı hak ediyor” ifadelerini kullandı ve Gigi Hadid’i günümüzün en önemli moda ikonlarından biri olarak tanımladı.

Ayrınca Bakın

mbfwss18

BEDİRHAN TAŞÇI VE MERİÇ MASAT YAZDI: MBFWİSS’18’İN ARDINDAN

GZone Dergi editörlerinden Bedirhan Taşçı, geçtiğimiz günlerde yapılan Mercedes Benz Fashion Week İstanbul ile ilgili ...