VOGUE ITALIA’DAN ÖPÜCÜKLERLE

1965 yılında yayın hayatına başlayan Vogue Italia, bugün dünyanın en iyi moda dergisi olarak adından sıkça söz ettiriyor. Özellikle Franca Sozzani döneminde sosyal mesajlar içeren sayılarıyla, modanın hikayecilik gücünü birbirinden yaratıcı görsellerle destekleyen Vogue Italia, moda dünyasındaki ayrıcalıklı konumunu yeni genel yayın yönetmeni Emanuele Farneti önderliğinde de korumaya devam ediyor. Dün Instagram’da paylaşılan Eylül 2017 sayısının kapakları, Vogue Italia’nın Franca Sozzani’nin cesur mirasına sahip çıkıp, cesaret sınırlarını fazlasıyla genişlettiğini kanıtlıyor.

Mert Alaş ve Marcus Piggott‘un fotoğrafladığı kapaklardan dünyaya gönderilen öpücükler, aşkın özgürlüğünü ve eşitliğini simgeliyor. Temmuz 2008’de yayınlanan ‘All Black Issue’ isimli sayısını yalnızca siyahilere adayan Vogue Italia, iki eşcinsel erkeği kapağa taşımasıyla bir ilke daha imza atıyor.

 

Mariacarla Boscon, Federico Spinas, Lily Aldridge, Vittoria Ceretti, Pablo Rousson ve Edoardo Velickskov’un süslediği Ekim 2017 sayısının tamamını ve kapak çekiminin hikayesini merakla bekliyoruz!

Kaynak: Vogue