YENİ AKİT, YENİ NEFRET SÖYLEMLERİ

Yaptığı manipülatif haberlerle tanınan Yeni Akit gazetesi, internet sitesinden bu kez CHP’lilere ve eşcinsellere saldırdı. CHP’li Binnaz Toprak’ın eşcinsellerle ilgili açıklamalarını“CHP’nin ağır topları kimler”başlığıyla verdi.

20 -21 Kasım tarihlerinde Arnavutluk’un başkenti Tiran’da AB Parlamentosu tarafından düzenlenen “Temel Haklar, Ayrımcılık Yasağı ve LGBTİ (lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel, interseksüel) Dâhil Olmak Üzere Hassas Grupların Korunması” seminerini haberleştiren Yeni Akit, AKP Milletvekili Nursuna Memecan’la birlikte seminere katılan CHP Milletvekili Binnaz Toprak’ın açıklamalarına yer verdi.

Habere göre Yeni Akit’in sorularını cevaplayan CHP’li Binnaz Toprak, “Tiran’da eşcinsel haklarını da konu alan bir seminere katıldınız. Eşcinsellere destek verdiğinizi ifade ediyorsunuz ama neden CHP’de eşcinsel bir milletvekili ya da belediye başkanı yok” sorusuna “Belki de vardır ne biliyorsunuz” şeklinde cevap verdi.

CHP’li Toprak’ın bu cevabından yola çıkan Yeni Akit “CHP’li Toprak’ın bu ilginç cevabı, “Eşcinsel CHP’liler varsa kimler” sorusunu gündeme getirdi.” ifadesine yer verdiği haber için “CHP’nin ağır topları kimler”başlığını kullandı.

15489_10152866240924845_2124463344945828753_n

 

 

Kaynak:ODA TV

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here