YENİ BİR GEY İKONU MU GELİYOR YOKSA? ÖZEL RÖPORTAJ: HERA

Önce Ozan Doğulu'yla beraber çalıştığı "Öle Öle" sonra da yeni teklisi Vole ile dikkat çeken güzel şarkıcı Hera, GZone Dergi'nin Ocak-Şubat 2019 sayısının konuklarından biri oldu. İşte bu röportaj:

-Seni ekranlarda ilk olarak spor spikeri olarak tanıdık, nasıl adım attın müzik sektörüne ve ait olduğun yerde hissediyor musun kendini?

Müzik benim en büyük aşkımdı her zaman içimde büyütüp beslediğim biraz da platonik…

Bu yolda da Ozan Doğulu ile çalışmak tek hayalimdi, sonunda tanıştık bana inandı ve kendimi sektörün içinde sağlam bir şekilde buldum. Olmak istediğim tek yerdeyim, bana ait buralar.

-Klibine bayıldık. Bu kadar ünlü ismi çıkış yaptığın ilk klipte bir araya getirmenin sırrı nedir?

Beğenmeniz çok mutlu etti beni. Uzun zamandır yapılmamış bir işi yaptık. Şarkıyı dinlediklerinde herkes Vole’nin bir parcası olmak istedi. Ben sarkının gücü diyorum ayrıca benim güzel ailem (DGL MUSIC) Ozan Doğulu ve Ece Seçkin hep destek verdi onları da unutmamak lazım.

-Müzikteki hedeflerin neler? Yerli ve yabancı hangi sanatçıları örnek alıyorsun veya kimlerden ilham alıyorsun?

Şarkici ve besteci olarak ileride en iyi yerde olmak istiyorum dokunmadığım bir kalp bile kalmasın istiyorum.

Bu anlamda Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe’ye hayranım, ayrıca Beyonce ve Michael Jackson’ın sahne ışığı bana her zaman ışık olmuştur.

-”Vole” ile çok iddialı ve sağlam adımlar atıyorsun sektörde, gizli güçlerin var mı arkanda, bu başarıyı neye borçlusun?
Gizli bir gücüm olsun isterdim fakat arkamda sadece bana inanan insanlar var en büyük şansım bu olsa gerek onun dışında kendimi yetenekli ve donanımlı buluyorum bu yüzden başarıyı kaçınılmaz görüyorum.

-Klip çekimleri nasıl geçti, biraz detaylandırır mısın klip gününü?
Çok renkli ve eğlenceliydi, parti konsepti olduğu icin Vole’yi açtığımız anda herkes dans etmeye basladı. Bu yüzden çok uzun sürmedi, 9 saatte bitirdik her şeyi olduğu gibi yansıttık. Klipte bana eşlik eden futbolcular Tümer Metin ve Pascal Nouma’da top sektirme konusunda beni biraz çalıştırdı. Son zamanlarda bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum.

-Dikkat çeken, iddialı ve güzel kadın şarkıcıların zamanla gey ikonuna dönüşmesi hakkındaki fikrin nedir? İleride senin de böyle bir ikona dönüşmende potansiyel görüyoruz 🙂

LGBT toplumunun da olduğu gibi, aslında hepimizin istediği tek şey; aynı atmosfer üzerinde aynı havayı soluduğumuz sürece hepimizin eşit haklara sahip olduğunun unutulmaması. Bu yüzden hak, eşitlik, adalet her zaman bizden yana olsun, eşit şartlarda sevgi, saygı ve barış  içerisinde yaşayalım isteyenlerdenim evet neden olmasın : )

-Kendinde çok sevdiğin ve eleştirdiğin özelliklerin var mı?  
Merhametli, sevecen ve empati yapmayı seven biriyim onun dışında çok sakin olup bir anda fevri olabiliyorum eleştirdiğim tarafım tek bu olabilir.

– Hera’yı dinleyicileri ve sevenleri nerelerden takip edebilirler, sosyal medya hesaplarını paylaşır mısın?  
*Sosyal medyada İnstagram’da aktifim ‘’heraaslan’’ hesabından takip edebilirler. Twitter ve Facebook kullanmıyorum ama aktif olmayı düşünüyorum = )