YENİ STAR WARS’DE CİNSİYETSİZ BİR KÖTÜ KARAKTER GELİYOR

Yeni Star Wars’ün vizyona girmesine günler kala, filmle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz gün yeni filmin konusuyla ilgili yayınlanan bir makalede, yeni Star Wars üçlemesinde karşımıza çıkacak olan bir kötü kadın karekterden bahsediliyor. Krom bir zırh ile kaplı yeni kötü karakter Captain Phasma, aslında ana hikayede bir erkek olarak tasarlanmış olsa da, beyaz perdeye yansıyan şeklinde bir kadın tarafından canlandırılıyor.

Star Wars’ün LGBT dostu ve cinsiyet kalıpları dışına taşan hikayelerine ek olarak, ilk kez cinsiyet kaygısı taşımayan bir karakterle de taçlandırılan yeni filmde, bu karakteri ise Game Of Thrones dizisinden tanıdığımız bir oyuncu canlandırıyor.

Dizide Brienne of Tarth rolüyle şövalyelik ünvanını erkek karakterlerin elinden alan oyuncu , Star Wars’de de erkek olması beklenen bir caniyi canlandırarak cinsiyet sınırlarını zorlamaya hazırlanıyor. Filmdeki rolü ile ilgili ”Ne zırhı, ne ses tonu, hiç bir şekilde cinsiyetleştirilmeyen bir karakteri canlandırmak benim için çok özel bir deneyimdi” açıklamasını yapan oyuncu Gwendoline Christie, üçlemenin ilerleyen filmlerinde bizi ne gibi sürprizlerin beklediğiyle ilgili bir açıklama yapmadı.