YENİ YILA GİRERKEN, EN İLGİNÇ YILBAŞI RİTÜELLERİ

GZone Dergi yaşam yazarlarından Yeşer Sarıyıldız, yeni yıla girmeye hazırlandığımız şu günlerde en ilginç yılbaşı ritüellerini Aralık 2016 sayımız için hazırladı.

İşte bu eğlenceli yazının giriş kısmı:

Konuya net giriyorum, 2016’da başımıza gelenin haddi hesabı yok. Aklınıza kötü bir düşünce getirin mesela, 2016’da muhtemelen olmuştur. Ülkece 24 patlama, 1 darbe girişimi, sayısını bilmediğimiz taciz tecavüz vakası, ekonomik kriz, bir dolu tutuklanma hadisesi ve şu ana kadar 232 kadın cinayeti yaşadık. Metrobüs arabanın üstüne bile çıktı, sanırım bir tek korkulan İstanbul depremi gerçekleşmedi. Ağzımı hayra açmak adına burada susuyor, biraz 2016’ya yapmak istediklerimden bahsetmek istiyorum.

O kadar zor bir yıldı ki, hepimiz 2016’ya giderayak tekme savurmak, “bas git lan” demek ya da en iyi ihtimalle sınır dışı etmek istemiyor muyuz? Fantezi olsun diye, ben birkaç fikir vermek istiyorum. Düşününce insan biraz rahatlıyor.

  • 2016’yı süpermarket sepetine koyup yokuş aşağıya salmak
  • 2016’nın üzerinden tırla geçmek
  • 2016’yla sirtaki yapmak
  • 2016’yı kum torbası haline getirip sert yumruklarla torbayı patlatmak
  • 2016’yı uzay boşluğuna gönderip kara delikte yok olmasını sağlamak

Bunları yapabilirsek biraz rahatlayabileceğimiz bu yıl biterken, sıra 2017’den yardım dilenmeye ve “N’olur, sen bize iyi davran. Yani hiç davranmasan bile biz mutlu oluruz, yeter ki daha da abartmayalım” demeye geldi. İnanmazsınız, bunu yapmak için de dünyanın her yerinde farklı farklı ritüeller var. Bence birkaçını birden yapıp bu sene işi garantiye almak lazım.

BU YAZININ DEVAMI GZONE DERGİ “ARALIK 2016” SAYISINDA…

GZONE DERGİ’NİN “ARALIK 2016 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…