YEŞİM SALKIM EĞRETİ GELİN’İN YENİ VERSİYONUNDA BAŞROLDE

Yeşim Salkım, Eğreti Gelin hikayesinin yeni sinema uyarlamasında, bağımsız sinemayı desteklemek amacıyla hiç ücret almadan başrolü üstlendi. Filmde Salkım’a, Hakan Eren,Sevinç Meşe, Zaim Güvenç, Gül Gökçe, Tarık Günersel gibi isimler eşlik ediyor. Filmin yönetmenliğini Zaim-Deniz Güvenç ve görüntü yönetmenliğini Onur Can Tögen üstleniyor.

Ankara`da çekilen filmin müzikleri Hakan Eren tarafından oluşturuluyor.

Bir anne kız hikayesi anlatan film, insanların ancak birbirlerini anlayabildiklerinde bir su gibi tertemiz akabileceğine vurgu yapıyor.  Bir kadının duygu olarak ne denli zengin olduğuna da dikkat çeken film, kadınların uğradığı fiziki ve manevi şiddeti de ele alıyor.

“Eğreti Gelinler” romanının yazarı Şükran Kozalı ve Zaim Güven`in çabaları ile ve tüm Film Tayfası ekibinin emekleri ile hayata geçen film günümüzde geçiyor.Günümüzde yaşanan toplumsal sorunları ironik bir şekilde ele alan filmde, Devlet Tiyatrosu dan oyuncular ve  Ankara günlük dizilerinin tanınmış yüzleri karakterlere hayat veriyor.

İlk Eğreti Gelin filminden en büyük farkı günümüzde geçmesi olan yapım, günümüzdeki iktidar ilişkilerine gönderme yapıyor.