TRANSLAR VE ONUR YÜRÜYÜŞÜ’NÜ ELEŞTİREN MURAT ÖVÜÇ YOBAZLAR TARAFINDAN HEDEF GÖSTERİLDİ

Nefret dolu sözleriyle trans bireyleri hedef gösteren ve Türkiye'deki LGBTİ+'ların rahat yaşadığını iddia eden sosyal medya fenomeni Murat Övüç, yobazlar tarafından hedef gösterildi.

Sosyal medya fenomeni(!) Murat Övüç, bundan birkaç hafta önce katıldığı Şahin Action’un Youtube programında nezaretteki translar ve seks işçisi translar üzerinden tüm trans bireyleri ağır şekilde eleştirmiş ve “Hepimiz çok rahat yaşıyoruz. Siz de rahat yaşasınıza. Düzgün yaşasanıza” gibi beyanlarda bulunmuştu.

Murat Övüç ve Şahin Action’un bu sözleri çok eleştirilmiş ve bu ikili sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki görmüştü.

Murat Övüç bu tepkiler üzerine özür dilemiş ancak samimiyetine dair soru işaretleri oluştmuştu.

Yobazların sesi, basının yüz karası Yeni Akit Murat Övüç’ün Yılbaşı’nda çıktığı sahneyi eleştirerek Övüç’ü hedef gösterdi. Gazetenin haberinde nefret saçan şu satırlar yer aldı:

Murat Övüç adlı bir eşcinselin sahne aldığı Noel kutlamasında rezalet görüntülerin sergilendiği ortaya çıktı. Övüç’ün kadın kıyafetleriyle sahne aldığı mekanda çocukların bulunması ‘eşcinsel’ sapkınlığın ulaştığı tehlikeli noktayı bir kez daha gözler önüne serdi.

Geçtiğimiz günlerde yılbaşında bir mekanda sahne alan Murat Övüç isimli eşcinsel sapkın, kadın kıyafeti giyerek şarkılar söyleyip, Noel’i kutladı. Kadınlı erkekli çok sayıda kişinin katıldığı programda, çocukların da bulunması eşcinsel sapkınlığın tehlikesini bir kez daha gözler önüne serdi. Övüç’ün küçük kız çocuğuyla birlikte oynadığı rezalet görüntülerin ortaya çıkması üzerine görüntülere tepki yağdı.

Hepimizin “rahat yaşadığını” iddia eden Övüç’ün bu provokatif haber sonrasında nasıl davranacağını merak ediyoruz.