863269c786
youtube

YOUTUBE LGBT İÇERİKLERİYLE İLGİLİ FİLTRE Mİ UYGULUYOR?

YouTube’un LGBT’ler tarafından çok takip edilen profilleri, sitenin eşcinsel ilişkilerle ilgili videolara filtreleme uyguladığını iddia etti.

YouTube’un kısıtlı erişim özelliği aktif hale getirildiğinde, uygunsuz içerik olarak adlandırılan videoların aramalarda çıkmadığı biliniyor.

Ancak, bu kısıtlı erişim özelliği, YouTube’da yayın yapan LGBT camiasına göre bir sansür haline gelmiş ve içerik gözetilmeksizin eşcinsel ilişkiler konu edilen, bazıları infografik içerikli videolar da uygunsuz içerik olarak etiketleniyor.

The Guardian‘ın haberine göre, pek çok LGBT YouTube yayıncısı bu sansüre tepki gösteriyor. Twitter’da #YouTubeIsOverParty hashtag’iyle tepkilerini dile getiren kullanıcılar, YouTube’un resmi hesabından LGBT’lerin YouTube’un önemli bir bileşeni olduklarını ancak videoların “erişkin içerikli” olması halinde kısıtlandığını cevabını aldı.

Şu an ise kullanıcılar arasında “hassas” ve “erişkin” içerik konusu tartışılmakta.

Başka kullanıcılara göre bu sorunun nedeninin bir algoritma hatası olabileceği belirtilmekte. Ancak kullanıcılara göre, kısıtlanan içeriklerin sayısına bakılınca bunun sıradan bir algoritma hatası olamayacağı görüşündeler.

youtube

Kaynak: Sol Haber Portali

Ayrınca Bakın

trans baby anne mother bebek

BİR TRANS KADIN İLK KEZ BİR BEBEĞİ EMZİRDİ

Altı yıldır hormon tedavisi gören bir trans kadın, eşinin dünyaya getirdiği bebeği altı hafta boyunca ...

Yorumlar