YUNAN MÜZİĞİNİN KRALİÇESİ DESPİNA VANDİ 17 EYLÜL’DE İSTANBUL’DA SAHNE ALIYOR

Karşı kıyının en sevilen seslerinden Despina Vandi, 17 Eylül’de 7. Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında hayranlarıyla buluşacak.

Albümleriyle en yüksek satış rakamlarına ulaşan, dünya müzik listelerinde zirveye yerleşen, 20 yılı aşan kariyerinde birçok saygın ödüle layık görülerek ününü Yunanistan sınırları ötesine taşıyan Despina Vandi, en sevilen şarkılarını Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava sahnesinde seslendirecek. Şarkıları pek çok sanatçı tarafından cover’lanan Despina Vandi’nin, Anaveis Foties şarkısını Mustafa Sandal Aşka Yürek Gerek, Apapa şarkısını Ziynet Sali Ba-Ba, Thelo Na Se Do şarkısını Yaşar ve Yıldız Usmonova Seni Severdim ismiyle seslendirmişti.

Sanatçı bu yaz başında “Mamma Mia” müzikaliyle geniş bir turneye çıktı ve kapalı gişe gösteriler gerçekleştirdi.

Dünyanın en çok albüm satan Yunan sanatçısı olan 17 Eylül 2018 Pazartesi akşamı, 7.Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında İstanbul’daki hayranlarıyla buluşacak.

Bu konsere bilet almak için tıklayın.

17 EYLÜL 2018 – HARBİYE CEMİL TOPUZLU AÇIK HAVA SAHNESİ – 21.00

Despina Vandi Hakkında

Dünya çapında en çok albüm satış rakamına ulaşan sanatçıların ödül aldığı World Music Awards’ta ‘World Best Selling Greek Artist’ (Dünyanın En Çok Albüm Satan Yunan Sanatçısı) ödülünü kazanarak Yunan müzik tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

 

1969 yılında Almanya’nın Tübingen şehrinde doğan ve Yunanistan’da büyüyen Despina Vandi, müzik kariyerine 90’lı yıllarda başladı. Yunanistan’da platin satış rakamlarına ulaşan albümleri, dünya çapında layık görüldüğü 25 ödül ve listelerde hit olan şarkılarıyla tüm dünyanın tanıdığı bir yıldız haline gelen Despina Vandi,  “Gia” single’ı ile ABD Billboard Hot Dance Airplay’in zirvesine yerleşen ilk Yunan şarkıcısı oldu ve ününü ülkesinin sınırları ötesine taşıdı.

Despina Vandi, ilk uluslararası ödülünü 2000 yılında Londra’daki Virgin Megastores’ın yöneticisinin elinden, Yunanistan’da tüm zamanların en çok satan CD’si “Ipofero” ile aldı. Bir yıl sonra, “Gia” albümü ile “Dünya Müzik Ödülleri”nde (Monte Carlo) “Dünyanın En Çok Albüm Satan Yunan Sanatçısı” ödülünü alan ilk Yunan sanatçı oldu. Sanatçının “Gia” albümü, piyasaya sürüldüğü 11 gün içinde 4 kez platin plak oldu. Despina Vandi aynı albümle Portekiz’de ve sonraki albümü “Opa Opa” ile Rusya’da daha pek çok ödüle layık görüldü.

Albümlerin başarısının ardından Avrupa, Amerika ve Avustralya’da kapalı gişe konserler veren sanatçı, Armand Van Helden, Milk & Sugar, Nick Skitz, Roger Sanchez gibi uluslararası birçok Dj ve prodüktörle de işbirliği yaptı. Alman elektronik müzik yapımcısı Schiller ile “Sehnsucht” albümünde “Destiny” şarkısını seslendirdi.

Şarkıları pek çok sanatçı tarafından cover’lanan Despina Vandi’nin, Anaveis Foties şarkısını Mustafa Sandal Aşka Yürek Gerek, Apapa şarkısını Ziynet Sali Ba-Ba, Thelo Na Se Do şarkısını Yaşar ve Yıldız Usmonova Seni Severdim ismiyle seslendirmişti.

Despina Vandi, 1999 yılında Yunan televizyonunda yayınlanan en popüler prime-time TV şovlarından Dio Kseni’ye konuk olarak ilk oyunculuk deneyimiyle izleyici karşısına çıktı. 2013 ve 2014 yıllarında Mr. Giorgos Kapoutzidis ile birlikte Eurovision Şarkı Yarışması Yunanistan finallerinin TV sunucusu oldu. 2014 – 2015 yılları arasında, “The Voice of Greece” yarışmasının koçlarından biri oldu ve ilk yılında yarışmayı birinci olarak bitirdi. Bir yıl sonra, Yunanistan’da “MadWalk” adlı popüler müzik- moda etkinliğinin 6. sezonunda ve “Rising Star of Greece” adlı şarkı yarışmasında jüri olarak yer aldı.

Medya ve hayranları tarafından moda ikonu olarak takip edilen Despina Vandi, 2016’da kendi kreasyonunu oluşturdu. Aynı yıl ilk kez “Mamma Mia” müzikalinde rol aldı ve kapalı gişe gösteriler gerçekleştirdi.