YUNANİSTAN’A GÖÇEN MÜLTECİ ERKEKLER SEKS İŞÇİLİĞİ YAPMAK ZORUNDA KALIYOR

Suriye ve Afganistan’dan bir şekilde Yunanistan’a göç eden mülteciler, ülkelerindeki savaştan kaçarken, şimdi de Yunanistan’daki ekonomik kriz ile boğuşuyor.

GSN’in haberine göre, Suriye ve Afganistan’dan Yunanistan’a göç eden mülteciler, ülkedeki ekonomik kriz ile mücadele etmek için seks işçiliği yapıyor. Kuzey Avrupa’ya göç etmek isterken, özellikle Atina’da sıkışan mültecilerin yaşamak için seks işçiliğine başvurdukları söyleniyor.

Atina’nın ünü Fylis caddesinde seks işçiliği yaptıkları söyleyen Afganistanlı bir mülteci, ortalama 30 Euro karşılığında erkeklerle seks yaptığını söylüyor ve yaşadıklarını anlatıyor:

”Mülteci kampından kaçtıktan sonra çok aç kaldım. Oradan tanıdığım bir arkadaşım para kazanmak için bir yol bildiğini söyledi ve beni bir parka götürdü. Daha önce erkeklerle ilişkiye girmişliğim vardı ama hiç yaşlı bir erkekle ilişki yaşamamıştım. Para kazanmalı ve yaşamalıydım, ilk ilişimi yaşadığımda karşılığında 20 Euro kazandım. Burada yaşamak istiyorsanız ya seks işçisi olacaksın, ya da uyuşturucu satacaksın. Şu an mülteci kampından kaçan çoğu genç erkek bu şekilde hayatta kalıyor.”