863269c786
niran-unsal

ZAMANINDA HOMOFOBİK AÇIKLAMALAR YAPAN NİRAN ÜNSAL GAY BARDA SAHNE ALDI

Birkaç yıl önce LGBT bireyler hakkında ağır hakaretler eden şarkıcı Niran Ünsan, dün akşam (18.03.2017) Ankara’daki bir gay barda sahne aldı.

Şarkıcı Niran Ünsal bir yıl önce tesettüre girdikten sonra “ticari kayıp yaşadım” diyerek başını açmış ve tartışmalara neden olmuştu. Şarkıcı Ünsal şimdi de, yaklaşık üç yıl önce eşcinsellere yaptığı hakaretlerin ardından “SIXTIEES Clup Ankara” isimli gay barda sahne aldı.

Ünsal’ın gay barda sahne almasına LGBTİ grupları da sert tepki gösterdi. Türkiye LGBTİ Birliği sayfası sosyal medya hesabından olaya tepki göstererek, “Niran Ünsal adlı Homofobik bu gece Ankara’da Sixtiees adlı Gay Bar’da sahne alıyor. Arkadaşlarımız ve dostlarımız zaten gitmez. Gitmek isteyenler de Hande Kader, Eylül Cansın’ı bir kere düşünüp öyle gitsin. diye yazdı.

Ne demişti?

Niran Ünsal sosyal medya hesabından, 2014 yılında İstanbul’da gerçekleşen ABD’li şarkıcı Lady Gaga’nın konserine giden LGBTİ bireyler hakkında ayrıştırıcı ve homofobik açıklamalarda bulunmuştu. Lady Gaga konserine giden LGBTİ bireylerin fotoğraflarını paylaşıp hedef alan Ünsal, “Bizim çabamız işte bu gidişata dur demek içindir, bunu istiyorsanız amenna! Türk bu değildir! Telaşımızın asıl sebebi budur!!! Anneler babalar bu ülkenin gençliğini zehirleyenlere dur demek boynumuzun borcudur! Cinsel tercihlerinden bize ne git evinde yaşa! Evlatlarımıza böyle şarlatanlıklar yaparak örnek olamayacaksınız” diye yazmıştı.

Seyhan Arman ve Çağla Akalın’dan Tepki

seyhan-arman

LGBTİ Aktivisti ve oyuncu Seyhan Arman ise “Ya gerçekten yok artık!!! Daha dün Umut Akyürek’e homofobik diye neler söyledik, bugün bütün fobilerin anası ile mi eğleneceğiz? Madem biz buyuz; Umut’a niye saldırdık? Yok yok bize her şey müstehak. Sözüm bitti bize!!!” diyerek tepki gösterdi.

cagla-akalin

Trans oyuncu ve model Çağla Akalın ise konuyla ilgili Ünsal’a “bunca yıllık dönmeyim senin kadar çabuk dönenini görmedim” şeklinde tepki verdi ve açıklamasının bir kısmında şu satırları paylaştı: Sevgili Niran Lut Kavmi günahsa (lutilerin) parasını yemek günah olmuyor mu? Açıklık o bu şu günah dedin bir çok sanatçı arkadaşına laf söyledin kalbini kırdın buda günah olmuyor mu? Bana göre günah Reklam malzemesi yaptığın o mukaddes örtüyü kullanmak, Bana göre günah insanları nefrete sürüklemek, Bana göre günah insanların kalbini kırmak, Bana göre günah, Günahkar olarak gördüğün bir topluluğun öyle yada böyle bir şekilde geçmişte aşağılayıp yerin dibine sokup sonra karşılarına çıkıp onlara sanatını icra edip o kişilerin parasını yemek. Sen şimdi çıkıp o tweetleri be atmadın dersen ben hiç şaşırmam, Çünkü bunca yıllık dönmeyim senin kada çabuk dönenini görmedim”

 

 

 

 

 

 

Ayrınca Bakın

callmebyyourname

RECEP ÖZDAŞ “CALL ME BY YOUR NAME”İ YAZDI: GEY AŞK NERDESİN

GZone Dergi yazarlarından Recep Özdaş, geçtiğimiz ayların en sevilen eşcinsel temalı filmlerinden biri olan BENİ ...