ZİAN ZİANGİL YAZDI: SKANDALLARLA DOLU 2017 YAZI

GZone Dergi yazarı ve Twitter fenomeni Zian Ziangil, geride bıraktığımız skandallar yazıyla ilgili esprili bir yazı yazdı. İşte “rüzgar gibi geçen” ve bizlere geçmiş Televole zamanlarını hatırlatan bu yazın olayları.

Son yıllarda ülkemizde skandalların yaşandığı tek alan olan siyasetten bir nebze olsun uzaklaşmamıza ve ünlülerimizin acı-tatlı olaylarıyla şok üstüne şok yaşamamıza sebep olan 2017 yazını geride bıraktık. Birazdan okuyacağınız skandallar yaşanmasaydı koskoca yaz boyunca Şeyma Subaşı’nın storylerinden ve “çok ses annecim” temalı düğününden başka bir şey konuşamayacaktık! Son yılların en skandal yaz ayına bizi magazine doyurduğu için teşekkür ediyor yaz boyunca ağzımızı açık bırakan skandalları tarihe kaydediyoruz…

Yaz Meyvesi Tadında Murat Boz – Bahar Candan Skandalı

Bu yazın son derece verimli geçeceğinin habercisi skandalımızın başrollerinde Murat Boz, Eser Yellerllnler, Nihal – Bahar Candan kardeşler ve ulaşım sorumlusu Nazlı Kayaaslan var. Bildiğiniz gibi Murat Boz ve Aslı Enver’in ilişkileri sürerken Eser Yaleller’in kiraladığı bir villada ev partisi verilmiş ve bu ev partisinin en mühim konukları da Bahar ve Nihal Candan kardeşler olmuştu. Ne hikmetse eşleştirmelerde Murat Boz’un payına Bahar Candan düşmüş, kız Nihal bu ne hal de Eser Yereleller’e kalmıştı. Parti evinin girişinde arabada çekilen fotoğraflarda Nazlı Kayaaslan’ın şöfor Nebahat olarak ulaşım sorumlusu olduğu ve her an İbrahim Tatlıses müdahalesine maruz kalabileceği anlaşılırken Eser Yadetler’inse sosyal medyada “yuva yıkan kadın” suçlamalarına maruz kalması ilk skandalımızın anatomisini anlamak bakımından son derece önemli. Söz konusu olayın ardından Aslı Enver bir süreliğine Murat Boz’dan ayrıldı ama çift kısa zaman sonra tekrar barıştı.

Ebru Şallı ve Nude Ötesi Nudeları

Snapchat bildiğiniz gibi oldukça genç bir uygulama ve diğer sosyal medya uygulamalarına nazaran son derece karmaşık bir arayüzü var. Ebru Şallı da direkt mesaj ve story arasındaki farkı kısa bir anlığına unutmuş olsa gerek, ılık bir yaz akşamı daha ötesi olamayacak boyutlarda birkaç nude storysi sosyal medyada bomba gibi patladı. Bu fotoğraflardan bazıları tıpkı başlıktaki gibi nude ötesi nude diyebileceğimiz fotoğraflardı! Şallı, avukatı aracılığı ile fotoğrafların kendisine ait olmadığını açıkladı ama pilates yalan söylemiyordu. Bu olayın üzerinden aylar geçtikten sonra Ebru hanım son derece yakışıklı bir laçoyla plajda güneşlenirken yakalandı. Bu laço Uğur Akkuş’tu ve evliydi. Akkuş’un eşi bir süre açıklamalarda bulundu ve en son açıklamasıyla skandala son noktayı koydu: Ebru Şallı’nın nude fotoğrafları Uğur Akkuş’a gönderilmişti ve eşi tarafından sosyal medyaya servis edilmişti!

Murat Başoğlu ve Mide Bulandıran Tekne Pozları

Yazın en büyük skandalı kesinlikle vücudu haricinde vasatın ötesine geçememiş şahsiyet Murat Başoğlu’na aitti. Evli olduğunu bildiğimiz Başoğlu, bir teknede genç bir kızla oldukça samimi pozisyonlarda yakalanmış ve olay önceleri sıradan bir aldatma olayı gibi algılanmıştı. Genç kızın Rus biri olduğunu açıklayan Başoğlu olayı böylece örteceğini zannetmişti. Fakat çok geçmeden skandalın büyüklüğü ortaya çıkmıştı. Teknede kamasutra pozisyonları halinde olduğu kadın Başoğlu’nun abisinin kızıydı! Üstelik yeğeniyle 15 yaşından beri birlikte olduğu iddia edilmiş ve olay basit bir aldatmadan önce enseste oradan da pedofiliye kadar büyümüştü. Son tahlilde Başoğlu ve eşi boşandılar, yeğeninin ise bir klinikte psikolojik tedavi gördüğü söyleniyor. Bu skandaldan daha fazla bahsetmeyerek öğürme hissimizi bu noktada bırakmayı tercih ediyorum.

Vatan Şaşmaz ve Aşk Cinayeti

Tüm sosyal medya Murat Başoğlu skandalıyla çalkalanırken bir akşam Vatan Şaşmaz’ın öldürüldüğü haberi gündemi bambaşka bir yere taşıdı. Conrad Otel’de işlenen cinayet daha önce birçoğumuzun adını bile duymadığı Filiz Aker isminde bir kadın tarafından işlenmişti ve üstelik kendisi de Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar etmişti! Vatan Şaşmaz evliydi ve üstelik karısı da hamileydi! İlk andan bir aşk cinayeti olduğu anlaşılan bu cinayet sonrası Şaşmaz ve Aker’in büyük bir aşk yaşadığı ve Şaşmaz’ın Filiz Aker’den 3 milyon dolar alarak borcunu ödemediği gündeme geldi. Bu olay günlerce televizyon programlarına malzeme edildi ve özellikle Filiz Aker’in zenginliği, lüks araba tutkusu, Ladysmith silahı ve sosyal medya paylaşımları uzunca bir süre konuşuldu. İkinisine de ışıklar içinde uyusunlar diyorum ve yakınlarına sabır diliyorum.

Demet Akalın Canlı Yayın Çıldırması

Demet Akalın her yaz hitleriyle konuşulur. Bu yaz apaçi müziğe yeni bir soluk getiren ve “Caney Caney”e benzetilen şarkısı “Kulüp” de oldukça fazla çalındı ancak asıl konuşulduğu şey Beyaz Magazin’e telefonla bağlanarak hönkürmesi oldu. Yeni aldığı trilyon dolarlık evine taşınma aşamasındayken eniştemiz Okan Kurt’un eski ortağı tarafından taşındığı evine haciz gelince bir anda herkes çiftin çöküşü için ellerini ovuşturmuş fakat Demo böyle bir borcun olmadığını ve eski ortağın dolandırıcı olduğunu açıklamıştı. İşte tam bu aşamada Beyaz Magazin stüdyosunda bu konu konuşulurken telefona bağlanan Akalın “neden bana bunu yapıyosunuuuuz” diye hönkürerek ağlamıştı. Haciz gelen evine gidemediği için sanki sokakta kaldığını hissettiğini ve Berkay’ın kendisine sahip çıktığını anlatan Akalın isyanıyla günlerce konuşulmuştu. Pardon da istese otel satın alacak Demet Akalın’ın sokakta kalmış gibi hissettim demesi gerçekten NE MANA? Söylendiği gibi enişteyle aralar gerçekten nanay mı acaba? Aman allah korusun! 🙂

#TeamYeşim Vs. #TeamGülben

Bu kadın çok yaptı! Yazının bundan sonraki kısmını TeamGülbenciler okumasın:p Bana göre bu yazın ennnn büyük ennnn büyük skandalı kesinlikle bu skandaldı. Gülben Ergen artık patalojik bir hal alan evli erkek sendromuyla yeniden gündeme gelmiş ve evli Tolga Duğles’le birlikteliği ifşa olmuştu. Erhan Çelik’le evliliğinin de bu yüzden bittiği kanıtlarla ortaya konmuştu. Hal böyle olunca yıllar süren sürtüşmede ilk olarak Seren Serengil hamle yapmış fakat Gülben Ergen’in kolları her yere uzanan karakteri yüzünden Cengiz Semercioğlu’yla sunduğu programda konuşması engellenmişti. Sonra topa ezeli düşmanı Yeşim Salkım girdi. Söylemezsem Olmaz programında 28 dakikalık bir açıklamaya imza atan Salkım, Swiss Hotel Çeçen baskınından tutun da o çok meşhur kasete uzanan ağzımızı açık bırakacak açıklamalarda bulundu. “Göztepe Ticaret Lisesi terk bir kadını mı kıskanacağım ben” sözleriyle ikonik anlara da imza atan Salkım asıl darbeyi ise Duymayan Kalmasın programında vurdu. “Gülben Ergen Türkiye’nin en büyük… En büyük… Nokta, nokta, nokta” sözleriyle izleyen herkesin adeta soluğunu kesen ünlü şarkıcı sosyal medyada da büyük bir destek buldu. #kocamadokunma hashtagi ile tüm sosyal medya Gülben Ergen’e karşı #TeamYeşim olarak taraf oldu. Son tahlilde olaya Ergen’in eski eşi Erhan Çelik de dahil oldu ve TRT’deki işinden istifa ederek olayın iç yüzünü anlatmaya başladı. Kış aylarında mahkeme koridorlarına taşınacak olan bu skandal sonrası Gülben Ergen yerle yeksan olan imajını yeniden toparlamayı başarırsa kendisine Türkiye’nin ennn büyük ennnn büyük PRcısı ödülü verilmesini tavsiye ediyorum.

 

1 YORUM

Comments are closed.